• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja
16 lis 2015 14:12

Nowoczesna aranżacja sypialni. Porada eksperta

Projektant pomaga w doborze koloru ścian, zasłon i dodatków do sypialni.

 • Aranżacja sypialni

  Witam serdecznie, mam kłopot z aranżacją sypialni. Ściana naprzeciwko czerwonej tapety zionie pustką. Nie wiem jak ją zagospodarować. Nie mam pomysłu również na kolor zasłon. Ściany są beżowe. Na jaki kolor można pomalować ściany, żeby tchnęły życiem. Mieszkanie próbuje umeblować nowocześnie, ale brak mi w nim przytulności. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam

Porady on-line.
Porady on-line.


Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam serdecznie
W sypialni w dużej mierze klimat jest tworzony przez tekstylia, głównie te na łóżku: narzuty, koce, poduszki. Od tego odpowiednio przyjemny dywan, dopasowane zasłony. Tkaniny powinny różnić się nieco odcieniami, strukturami – to tworzy nastrój i buduje przestrzeń, sprawia wrażenie miękkości i przytulności.
Widziałabym tu dwie opcje kolorystycznych zestawień – w zależności od preferencji i oczekiwanego finalnego efektu.
W obu wariantach na ścianie naprzeciwko zagłówka proponuję lustro dekoracyjne (okrągłe lub podłużne w poziomie) – odbije tapetę, co urozmaici całą ścianę.
Opcja pierwsza – subtelna – pozostawia sypialnię w tonacji jasnej i delikatnej (zestawienie na górze). Zmiana plafonu na taki osłaniający żarówkę, rozpraszający miękkie światło, lampki nocne nieco większe, bardziej wyraziste w formie. Tu kolorystyka jest bardziej stonowana, ważne byłyby więc faktury. Mogą to być urozmaicone strukturalnie, ciekawe w formie świece lub wazony – wszystkie elementy w jednej stonowanej kolorystyce. Do tego jasna spływająca do ziemi zasłona i delikatna firanka - ociepli pokój.

Fot. Inventive Interiors.
Fot. Inventive Interiors.

Opcja druga to zestawienie beżów (ściany, kilka dodatków) z szarością. Ten wariant sprawi wrażenie bardziej luksusowej sypialni (zestawienie na dole). Kryształowy żyrandol nadal zachowa wrażenie glamour, ale będzie bardziej wyszukany niż obecna młodzieżowa lampa. W ciekawy sposób również oświetli sypialnię (światło rozbłyskujące wśród kryształków). Lampki nocne w kolorze szarości i srebra dodadzą więcej elegancji i powagi. Aby sypialnia zyskała ciepłego charakteru można zastosować miłe w dotyku tkaniny: futrzana narzuta, zamszowe poduszki i zasłona, skórzany dywanik. Wszystko co sprawia, że mamy ochotę się wtulić, wprowadzi prawdziwie sypialniany, przytulny nastrój.

Pozdrawiam ciepło

Małgosia Brewczyńska

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH