• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
10 lut 2014 13:11

Odświeżenie pokoju dziennego

Arch. Agata Piltz, nasza redakcyjna projektantka ze Studia Aranżacji Wnętrz Tryton podpowiada, jak można zmienić oblicze dosyć tradycyjnego salonu na bardziej nowoczesny.

 • Jak odmienić ten pokój?

  Mój pokój dzienny wyglada bardzo chaotycznie. W jaki sposob można go "uporządkować" i przy okazji zmodernizować? Czy w ogóle jest to możliwe? Kolory, meble, podloga, zaslony, dodatki i dekoracja. Pani projekty są wspaniale i od razu bym się wprowadzila do takiego pokoju.

  Katarzyna

Porady on-line
Porady on-line

 

Odpowiedź:

arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Sprawa jest prosta, proszę spojrzeć jak dobrze wyglądają czarne ramy okien w połączeniu z podłogą. Nie widać, co jest na podłodze, ale kolor ma dobry. W tym wypadku pozbyłabym się na pewno dywanu i lampy nad stołem ( kompletnie nie ten styl). Obrazki nie pasują do wnętrza, ale można wykorzystać ramki na jakieś czarno- białe grafiki.

Podstawowa zasada: wszystkie lampy w tym wnętrzu muszą być z tej samej serii, kolekcji. Proponowałabym lampy z czarnymi abażurami. Na pewno zmieniłabym obicie krzeseł na czarne, do tego poduszki w kolorze czarnym i żółtym. Trzeba też zmienić zasłony z wzorzystych na jednolite np. czarne ciężkie, najlepiej welurowe.

Jeśli dywan jest niezbędny i musi być, to proszę pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Kolor ścian bym zostawiła, ponieważ gra z kolorem podłogi. Zaproponowana zmiana jest bardzo odważna ale myślę, że nada wnętrzu nowy i niesamowity efekt.

Poniżej moja propozycja układu i wyposażenia:

Agata Piltz.jpg
Agata Piltz.jpg

 • O projektantce

  Agata Piltz
  Agata Piltz

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.
   
  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • Michalina, 2014-11-12 11:42:16

  siła w dodatkach ;) dobrze
  pomyśleć o czymś na ścianę: obraz, naklejka. w pictory mają też takie fototapety, które można wielokrotnie przeklejać, to też wygodne. z zaproponowanej zmiany bardzo podobają mi się poduszki i telefon :)

POLECAMY W SERWISACH