• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
13 lut 2014 12:46

Pomagamy urządzić pokój dla dziewczynki

Arch. Małgorzata Brewczyńska, nasza redakcyjna projektantka z pracowni Inventive Interiors podpowiada, jak zaprojektować pokój dla dziewczynki.

 • Jak zaprojektować pokój dla dziewczynki?

  Witam, moja córka w tym roku wybiera się do szkoły, a jej mały pokój jest totalnie źle urządzony, Są w nim wielkie, ciemne, ciężkie szafy typu KOMANDOR, ściany koloru wściekle żółtego. Niby można te szafy pomalować, okleić ale kompletnie się na tym nie znam i nie wiedziałabym nawet czego i gdzie szukać, Poza tym to są półśrodki. Może czas zacząć od początku, od pustych ścian? Chciałabym stworzyć pokój, z którego córka nie chciałaby wychodzić, a nauka byłaby dla niej przyjemnością :). Wymiary pokoju to 221 na 410,50. Proszę o pomoc eksperta w celu spełnienia marzeń córki.
  Marlena

Porady on-line
Porady on-line


Odpowiedź: 

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Urządzenie pokoju dla pierwszoklasisty nie jest łatwym zadaniem. Ważne są nie tylko względy estetyczne , ale przede wszystkim wygoda. Kolorystykę i dodatki należy dopasować do zainteresowań i upodobań dziecka.

Prezentowany pokój nie jest duży, więc postawiłabym na jasne, pastelowe kolory.

Opcja 1

Zakłada totalną zmianę układu funkcjonalnego pokoju. Przy wejściu proponuję wygodne łóżko, które w ciągu dnia posłuży do czytania książek. Ścianę można zabezpieczyć płytą meblową albo tapicerowaniem. Bliżej okna znalazło się miejsce na pojemną szafę a miejsce pod oknem, wykorzystujące światło dzienne stało się idealnym kącikiem do pracy.

Opcja 2

Pod oknem proponuję kącik do spania. Kaloryfer i rury można sprytnie obudować, a powstała zabudowa posłuży jako półka. Nad biurkiem proponuję półki/ szafki a przy wejściu sporą szafę.

Opcja 3

Zachowuje lokalizację szafy przy wejściu, ale pod oknem znów wykorzystujemy miejsce na kącik do pracy. Łóżko może być wykonane na zamówienie, z pojemnymi szufladami pod spodem.

Ścianę po prawo od wejścia można wykończyć tapetą, albo panelami 3D, które dodatkowo podświetlone staną się świetną ozdobą pokoju.

  • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.
   
  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH