Proj. Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
Proj. Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
17 marz 2014 14:10

Pomagamy urządzić salon i sypialnię w jednym

Zobaczcie jak urządzić funkcjonalny salon i przytulną sypialnie w jednym. Architekt radzi.

  • Jak urządzić funkcjonalny salon i przytulną sypialnie w jednym?

    Witam serdecznie. Długo wyczekiwana chwila i w końcu udało się po wielu staraniach - jest własne wymarzone mieszkanie - piękna kamienica wysoka, ale jak to bywa tutaj rodzą sie kolejne dylematy związane z remontem i aranżacją. Nie chce popełnić błędu, który może przynieść więcej szkody i niż pożytku. Mieszkam razem z 16-to letnią córką, której pasje są konie z jej pokojem raczej nie będę problemu co do aranżacji ale kompletnie nie wiem co zrobić z moim pokojem. Przemyślenia, inne porady, zdjęcia- nic nie dają jedynie jeszcze bardzie komplikują całą sprawę. Chciałabym w umiejętny sposób w moim pokoju urządzić salon i sypialnie dla mnie - wiadomo chwila relaksu od zgiełku we własnym zaciszu jest niekiedy potrzebna. Dlatego też zwracam się z prośbą o poradę co można z tym pokojem zrobić by był i funkcjonalny i zaciszny - aby połaczyć salon i sypialnie w jednym. w załączniku rzut całego mieszkania nie mam jeszcze nic więcej - pokój po prawej stronie na dole jest mój na górze to pokój mojej córki. Z góry już dziękuję za propozycje.
    Pozdrawiam. Ada.

 

Porady on-line
Porady on-line

Odpowiedź:

Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe:

Na wstępie chciałabym dodać, że ma Pani piękne mieszkanie! Przyznam, że to stare budownictwo natchnęło mnie do kilku prób, które już opisuję.

Wersja A

Ewa Gumkowska
Ewa Gumkowska

Właściwie niewiele tu trzeba dodać – normalny salon z rozkładana kanapą i zabudową z szaf na jednej ze ścian. Jeśli zdecydowałaby się Pani na ten wariant, to sugeruję zabudowę wykonać u stolarza – powinna pokryć całą ścianę. Byłoby również właściwe wykończyć fronty jednolicie (lustro powiększyłoby pokój), aby w żaden sposób nie pokazać, że w jednej z szaf ma Pani np. swoje rzeczy, a w kolejnych pościel, obrusy, zastawę itd.

Wersja B

Ewa Gumkowska
Ewa Gumkowska

Tu mamy właściwie więcej sypialni niż salonu. Zasugerowałam się tym, że chciałaby Pani mieć przestrzeń dla siebie zarówno do snu jak i wypoczynku, a sypialnia z oknem jest bardzo przyjemna. Proponuję (zarówno w tej wersji, jaki kolejnej) podzielić pokój na dwie funkcje w sposób ruchomy – w zależności od Pani preferencji. Najlepiej, gdyby była to jasna tkanina podwieszona na szynie do sufitu – np. płótno. W każdej chwili może Pani sypialnie powiększyć związując tkaninę, lub wysłonić, zasłaniając.

Wersja C

Ewa Gumkowska
Ewa Gumkowska

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH