Projekt Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. designcoach.pl
Projekt Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. designcoach.pl
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
30 marz 2015 13:26

Pomoc w sprawie remontu. Architekt radzi

Latem przeprowadzam się do nowego mieszkania, bardzo proszę o poradę w doborze kolorów i paneli.

 • Remont mieszkania

  Witam:) bardzo proszę o poradę - latem przeprowadzam się do nowego mieszkania i już planuję sobie w głowie remont:) w mieszkaniu są zamontowane w każdym pomieszczeniu drzwi koloru wenge z mlecznymi szybami. W przedpokoju jest położony na ścianach biały tynk strukturalny a na podłodze jaśniutkie płytki - bardzo mi się to podoba. Chcę prosić o pomoc w doborze paneli do sypialni - ściany chciałabym pomalować na następujące kolory: biel, szarość, może jedną ścianę turkusową. Bardzo proszę o nazwy paneli, które według pani pasowałyby najbardziej do tej kolorystyki. Nie wiem również jakie łóżko wybrać do sypialni - być może z tapicerowanym zagłówkiem oraz jaki kolor szafy - myślałam o takiej z przesuwnymi drzwiami. Naprzeciw sypialni znajduje się pokój, który chcę przeznaczyć dla kilkumiesięcznego synka - mam łóżeczko, komodę i przewijak w kolorze białym z ikea, proszę doradzić jakie panele (myślę, że takie same mogłyby być w sypialni i w pokoju dziecka) i dodatki mogę zastosować. Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź:) Aneta Kaźmierczak

Odpowiedź:
Maciejka Peszyńska-Drews - Autorskie Studio Projektu QUBATURA

Na pewno pozostałabym w jasnych odcieniach podłogi. Na przykład deski bielone - pasujące do szarości, zachowują neutralność, dając pole do popisu przy komponowaniu dodatków w odważniejszych kolorach. Ze względu na rosnącą popularność u nas stylu skandynawskiego - takie bielone panele są w ofercie niemal każdego producenta podłóg. Będą się różnić tonacją, strukturą i stylem. Konkretny model i kolor sugeruję skonfrontować z próbką w mieszkaniu, oceniając czy dany odcień dobrze wygląda w towarzystwie istniejących już płytek, czy drzwi.
Taka jasna podłoga będzie dobrą podstawą do komponowania różnych dodatków. Wybór kolorystyki zależy od Pani upodobań. To może być wspomniany turkus, błękit, pomarańcz, limonka czy słoneczny żółty. Im kolor bardziej intensywny, tym kontrast do podłóg i ścian większy, więc mocniejszy charakter wnętrza. To powoduje ciekawszy efekt, o ile nadmiarem użytego koloru nie zmęczymy stylizacji. Powodzenia!

Maciejka Peszyńska-Drews

Design Coach

 • O projektantce

  Maciejka Peszyńska-Drews

  Od 12 lat działamy w duecie, tworząc bardzo indywidualne projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców. Mamy na koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji i usatysfakcjonowanych klientów.
  Kameralne warunki współpracy, połączenie kreatywności, wykształcenia artystycznego z wiedzą techniczną i budowlaną, dają gwarancję twórczej, rzetelnej i kompleksowej opieki nad projektem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH