• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
25 marz 2015 13:41

Pomoc w zaprojektowaniu kuchni. Ekspert radzi

Nasz projektant pomaga internautce w nadaniu nowego wyglądu kuchni w kształcie litery L.

 • Jak zaprojektować kuchnię?

  Witam, potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu kuchni... myślałam, że zrobię to szybko, ale w głowie mam tyle pomysłów, że finał wychodzi fatalny:( jednym słowem co za dużo to nie zdrowo i potrzebuje "świeżego", obiektywnego spojrzenia. Kuchnie planujemy w kształcie litery L - wymiary ścian to 4.5 na 2.06, ale już na wstępie nie wiem jak "zgrabnie" połączyć szafki, żeby wyglądały spójnie.. nie ukrywam ze potrzebuje dużo szafek, bo kuchnia to jedyne miejsce gdzie mogę ukryć rzeczy z tzw. użytkowania gospodarczego. Myślałam, że na tej krótszej ściance będę dwa słupki - jeden z piekarnikiem, drugi właśnie do przechowania tych wszystkich "drobiazgów":) ale psuje mi to właśnie łączenie, a przy ścianie głównej słupek z lodówka, no i zostają na środku szafki (myślałam o stopniowanych). Dobór kolorów i oświetlenia to kolejna bajka które spędza mi sen z powiek:( poprzednio miałam brąz, ale teraz chciałabym rozświetlić trochę, bo ilość szafek w brązie może przytłoczyć, wiec stawiam tym razem na bi el , w połączeniu z brązem, żeby się skomponowało ze stołem drewnianym, który już posiadam:) podłogi, blat chyba brązowe, ale już sama właśnie nie wiem.... Reasumując w głowie burza mózgów, na papierze chaos.. Błagam o pomoc:):)!! Dorota P

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:
Maciejka Peszyńska-Drews - Autorskie Studio Projektu QUBATURA

Proszę zrezygnować z piekarnika w słupku i umiejscowić go klasycznie - pod płytą grzewczą. Wówczas na krótszej ścianie w wysokiej zabudowie zmieści się lodówka i szafa gospodarcza. a dłuższą zajmie blat roboczy od końca do końca. W narożniku przy wysokich szafach na blacie można postawić szafkę zamykaną żaluzją - to świetnie organizuje trudny użytkowo kąt blatu i efektownie wygląda.
Ładnym rozwiązaniem jest połączenie fornirowanych frontów dolnej zabudowy, z lakierowanymi na biało szafkami wiszącymi. To połączenie jest ponadczasowe, więc zawsze modne :)

Maciejka Peszyńska-Drews
Design Coach

 • O projektantce

  Maciejka Peszyńska-Drews

  Od 12 lat działamy w duecie, tworząc bardzo indywidualne projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców. Mamy na koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji i usatysfakcjonowanych klientów.
  Kameralne warunki współpracy, połączenie kreatywności, wykształcenia artystycznego z wiedzą techniczną i budowlaną, dają gwarancję twórczej, rzetelnej i kompleksowej opieki nad projektem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH