• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
23 kwi 2014 10:32

Pomocy! Jak funkcjonalnie urządzić 40-metrowe mieszkanie?

Ekspert pomaga w aranżacji 40-metrowego mieszkania dla 4-osobowej rodziny.

 • Jak funkcjonalnie urządzić 40-metrowe mieszkanie?

  Dzień dobry, kupiłam swoje pierwsze mieszkanko, jest małe, 40 m2 i zupełnie nie wiem jak je funkcjonalnie urządzić. Potrzebuję zaaranżować pokój dziecięcy dla chłopca w wieku 11 lat i dziewczynki 4 letniej (chodzi mi po głowie przesunięcie drzwi pomiędzy pokojami na sam koniec ściany w kierunku przedpokoju), pokój dzienny a zarazem sypialnię dla mnie i męża oraz kuchnię. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc, pozdrawiam Małgorzata.

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Pokój dzieci jest mały i można by było przesunąć ścianę w stronę salonu o jakieś 20 cm tak by szerokości pokoju była około 250 cm.

Kolejną zmiana nad jaką bym się na Państwa miejscu zastanowiła to kuchnia i ściana ją wydzielająca. W tej chwili przestrzeń ogranicza ściana, należny się zastanowić czy nie lepiej było by wyrzucić część lub całą ścianę między kuchnią i korytarzem. Otworzy nam się przestrzeń i pokój stanie się wizualnie większy.

W wersji 1 zaproponowałam przeniesienie blatu kuchennego na ścianę lewą i likwidację ściany na odcinku około 60 cm, jest to wersja bezpieczna. Zyskują Państwo dużą ilość blatów roboczych i dużo większa kuchnię. A pokój dzieci zaproponowałam w standardowym klasycznym układzie gdzie łóżka znajdują się na jednej ścianie, szafa za drzwiami a biurko dla starszego dziecka pod oknem. Zakładając, że dziecko jest prawo ręczne.

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Wersja 2 jest dla dzieci obu ręcznych i nie ma tu znaczenia doświetlenie miejsca pracy ponieważ biurko postawiłam pod oknem. Natomiast kuchnia stała się literą"L" . Zostawiłam ścianę tak aby zakrywała blat i to co na nim stoi czyli około 65 cm. Dzięki zburzeniu ściany zyskaliśmy też miejsce na większy stół rodzinny. Wstawiłam też dużą rogówkę, która pozwala na oglądanie telewizji większej ilości osób.

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Natomiast wersja 3 zyskała dużą kuchnię w kształcie litery "U" i dzięki temu stół jadalniany może przylegać do blatu kuchennego. W pokoju dzieci zmienił się troszkę układ tak by jedno z dzieci miało łóżko za drzwiami, a szafę naprzeciw wejścia.

Agata Piltz.
Agata Piltz.

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • Jupiter, 2014-05-01 08:26:21

  Proszę mi podać nazwę tego stoł cudowny

POLECAMY W SERWISACH