Wnętrze ma charakter otwarty. Poszczególne strefy są tu jednak wyraźnie wydzielone. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.
Wnętrze ma charakter otwarty. Poszczególne strefy są tu jednak wyraźnie wydzielone. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
07 kwi 2014 10:08

Problem z aranżacją mieszkania. Architekt radzi

Ekspert podpowiada jak połączyć kuchnie z salonem i pomaga przy aranżacji łazienki.

 • Aranżacja mieszkania dla małżeństwa z dzieckiem.

  Chcielibyśmy mieć otwartą kuchnię, ale wtedy zupełnie nie ma miejsca na telewizor w salonie i nie bardzo wiadomo gdzie miałaby być jadalnia. Początkowo chcieliśmy także przerobić hol sypialniany na łazienkę, ale ściana pomiędzy holem a łazienką jest nośna, więc nie można jej wyburzyć. Jeżeli jednak zostanie tak jak jest, nie będziemy mieli wanny i prysznica na czym nam zależy. Co można zrobić z tym mieszkaniem aby było wygodne dla 2 dorosłych i małego dziecka? (nadmienię, że ze względu na widok z okna chcemy środkową sypialnię dać dziecku a tą przy łazience zostawić dla nas). Z góry dziękujemy za poradę. Pozdrawiam.
  Marta Nowakowska

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam serdecznie Pani Marto

Połączenie kuchni z salonem to bardzo dobry pomysł – w załączniku jeden z wielu pomysłów na takie rozwiązanie.
TV proponuję umieścić na długiej ścianie (na ruchomym stelażu). Takie rozwiązanie umożliwi oglądanie TV również podczas przygotowywania posiłków.
Duży stół stał się centrum części dziennej. W razie większych imprez rodzinnych można go wysunąć bardziej na środek.
Wnękę między WC a łazienką proponuję przeznaczyć na mini pralnię (przestrzeń nad pralką można wykorzystać na wieszaki). Oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji takiego rozwiązania. Tym samym w łazience mamy miejsce na wannę i wygodny prysznic.

Każdy pokój ma sporą szafę, ale jest również miejsce aby wygospodarować wspólną garderobę.

Pozdrawiam
Małgorzata Brewczyńska

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH