• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
19 sty 2015 11:10

Problem z urządzeniem mieszkania. Ekspert radzi

Czytelnicy postanowili zmienić mieszkanie na mniejsze, ekspert podpowiada jak je funkcjonalnie urządzić.

 • Jak zaaranżować mieszkanie?

  Jestem w ogromnym stresie, gdyż oboje z mężem postanowiliśmy zmienić mieszkanie na mniejsze. Jesteśmy już po 60-ce. Kupiliśmy od dewelopera mieszkanie, ale nie wiemy jak go urządzić funkcjonalnie i prosto. Proszę o pomoc w urządzeniu zwłaszcza pokoju z aneksem kuchennym i 2 przedpokojów. Przesyłam rzut mieszkania. Anastazja Szmit.

Odpowiedź:
Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam serdecznie.

Zdecydowanie łatwiej jest się przeprowadzać z mniejszego mieszkania do większego. W strefie dziennej przesłanego mieszkania proponuję wydzielić dwie przestrzenie – relaksu oraz jadalnianą. Całość jest dobrze doświetlona poprzez okna. Wygodną sofę, czy nawet dwa fotele można ustawić w centralnej części tworząc niewielką wyspę. Pierwszy korytarz jest niewielki, więc aby go nie zagracać proponuję niewielką szafkę na buty + ewent. wieszak. Może to również być bardziej dekoracyjny przedpokój z elegancką lekką konsolką.Druga część korytarza przejmie funkcję przechowywania - tutaj umieściłabym wygodną szafę. Całość dla zachowania lekkości proponuję utrzymać w jasnych kolorach beżów, bieli i ciepłej szarości. Na ścianach może pojawić się dekoracja kamienna albo z fakturowej tapety.

Pozdrawiam
Małgorzata Brewczyńska
Inventive Interiors

Małgorzata Brewczyńska.
Małgorzata Brewczyńska.

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH