• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja
01 gru 2015 10:38

Projektantka przedstawia pomysł na salon z aneksem

Nasz ekspert radzi jak zorganizować przestrzeń salonu z aneksem kuchennym aby pomimo schodów znalazła się w tym pomieszczeniu kuchnia, stół i kanapa z telewizorem.

 • Aranżacja salonu z aneksem kuchennym

  Witam. Mamy problem w zaaranżowaniu salonu z aneksem kuchennym. Po środku pokoju przy ścianie zachodniej muszą być umieszczone schody zabiegowe na strych. Jak zorganizować przestrzeń aby pomimo przeszkody jaką są schody znalazła się w tym pomieszczeniu kuchnia, stół i kanapa z telewizorem.

Witam,

mam nadzieję, że usytuowanie schodów dobrze zinterpretowałam.. Nawet jeśli ich kształt czy długość jest ciut inna, to i tak miejsce pod schodami nadaje się najbardziej na postawienie telewizora, co wymusza ustawienie kanapy na przeciwległej ścianie.
Natomiast miejsce jadalni sugeruję zintegrować z aneksem kuchennym. Proponuję kąt jadalny albo w formie bufetowej na przedłużeniu blatu roboczego, tworzącego półwysep zamykający kuchnię, albo w postaci przystawionego do kuchennego blatu stołu z krzesłami, który w razie potrzeb można odstawić na środek pomieszczenia, a nawet rozłożyć, by usiadło przy nim więcej osób. Wybór rozwiązania zależy od potrzeb mieszkańców. Niemniej jednak każde z nich na swój sposób kompaktowe, pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni dla potrzeb salonu, oddzielając jednocześnie funkcję kuchni od wypoczynku.

Proj. Maciejka Peszyńska-Drews.
Proj. Maciejka Peszyńska-Drews.
Proj. Maciejka Peszyńska-Drews.
Proj. Maciejka Peszyńska-Drews.

Mam nadzieję, że przedstawione propozycje będą dla Państwa inspiracją i pomocą aranżacyjną
z pozdrowieniami

Maciejka Peszyńska-Drews
Autorskie Studio Projektu Qubatura

 • O projektantce

  Maciejka Peszyńska-Drews

  Od 12 lat działamy w duecie, tworząc bardzo indywidualne projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców. Mamy na koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji i usatysfakcjonowanych klientów.
  Kameralne warunki współpracy, połączenie kreatywności, wykształcenia artystycznego z wiedzą techniczną i budowlaną, dają gwarancję twórczej, rzetelnej i kompleksowej opieki nad projektem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH