• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
30 kwi 2014 12:21

Proszę o pomoc w aranżacji kuchni i sypialni

Doradzamy w aranżacji aneksu kuchennego w salonie oraz podpowiadamy jak umieścić ściankę działową pomiędzy dwoma sypialniami.

 • Jak zaaranżować aneks kuchenny w salonie, jak urządzić sypialnie?

  Witam, prosze o podpowiedz jak zaaranzowac aneks kuchennny w salonie. Chcialabym miec wyspe lub polwyspe. Mam rowniez problem z umieszczeniem scianki dzialowej pomiedzy dwoma sypialniami, tak zeby w jednym i drugim zmiescily sie szafy. Pokoj po prawej stronie od wejscia jest dla 2 dzieci w wieku szkolnym, jak mozna go praktycznie uzadzic? Mieszkanie ma okna glownie od polnocy, jedynie salon ma doswietlenie od zachodu, co zrobic zeby mieszkanie nie bylo ciemne? Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.
  Agnieszka

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Z kuchnią temat jest prosty, można tu szaleć. Jeśli chodzi o podział szaf i dostosowanie do tego szaf to mamy tylko dwa warianty lub zwykłe ustawienie szaf.

I tak w wersji 1 zlikwidowała bym ściankę dzielącą kuchnię i korytarz tak by otworzyć ją jeszcze bardziej na salon i korytarz. Cześć robocza i blaty zabudował bym w kształcie litery "L" i na środku również w podobnym kształcie. Natomiast ściana między pokojami została przerobiona jako ściana z wnękami, w które wbudowano szafy. Dzięki takiemu podziałowi pokoje maja duże szafy, nie mniej jednak powierzchnia pokoju graniczącego z kuchnia się zmniejszy.

Natomiast w wersji 2 kuchnia otrzymała zabudowę pełną aż do sufitu na ścianie z kominem a wyspa głębokości 90 cm służy jako blat, płyta i miejsce do spożywania posiłków. Pokoje maja szafy wolno stojące i układ biurek dla prawo i lewo ręcznych dzieci.

W wersji 3 kuchnia pozostała w układzie litery "L" a blat został zmniejszony i pogłębiony do 90 cm. A szafy w pokojach to wariacja na temat podziału z wersji 1. Zwariowany i szalony ale czy praktyczny?
I na koniec ostatnia wersja 4 kuchni z wyspa w układzie prostopadłym do salonu, co powoduje, że mamy miejsce na postawienie w pobliżu kuchni stołu.

Jeśli chodzi o pytanie co zrobić, żeby pomieszczenia były jasne mimo słabego nasłonecznienia, to konieczne jest używanie barw jasnych z dodatkiem żółci, beżu, kremu. Bron boże szarości. Jasne słoneczne kolory spowodują wrażenie słońca we wnętrzu. Podłoga tak jak i ściany powinna być jasna jak np, dąb bielony, dąb szary, jesion, świerk itp. Konieczne jest również porządne doświetlenie tych pomieszczeń, tak by było nam jasno i miło.

Wersja 1

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Wersja 2

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Wersja 3

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Wersja 4

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Agata PIltz

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH