• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
12 lut 2015 11:30

Proszę o pomoc w doborze koloru ścian w pokoju

Nie wiesz jak dobrać kolor ścian? Nasz ekspert podpowiada jak to zrobić.

 • Dobór koloru ścian

  Dzień dobry, Musimy wybrać kolor ścian do pokoju. Nie wiemy jednak, jak je dobrać. Pokój ma 5,5x3,15m. Jedna ze ścian jest ukośna. Do pokoju wpada mało światła. Dlatego chcieliśmy go rozjaśnić. Myśleliśmy nad pomalowaniem 3 ścian bardzo jasnym szary (wręcz wpadającym w biały). Ściana z ukosem (plus sufit) pomalowana byłaby na inny kolor. Niestety nie wiemy, jaki mógłby tu pasować (i chyba też jasny?). Meble będą w kolorze dąb sonoma. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, A. M.

Odpowiedź:
Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam serdecznie

Na bazie tych informacji - mogę napisać tylko, że do laminatu dąb sosna szarość na ścianach pasuje jak najbardziej. Jeśli celem jest rozjaśnienie pokoju, to jedną ze ścian zostawiłabym białą.

Pozostaje pytanie, jaka jest podłoga, jaką funkcję ma pełnić pokój? Same kolory farb nie tworzą w pełni klimatu, więc trzeba się zastanowić również jakie dodatki należałoby wprowadzić (może jakiś jasny dywan), aby całość ładnie rozjaśnić i nadać charakteru.

Pozdrawiam
Małgorzata Brewczyńska
Inventive Interiors

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • Lenka, 2015-04-15 15:16:03

  Kreator wnętrz to super sprawa, dzięki niemu dobrałam kolory do sypialni i pokoju synka, korzystałam z kreatora na stronie Śnieżki.
 • Agata, 2015-04-15 08:53:30

  najprościej jest skorzystać z kreatora wnętrz. Ja tak robiłam przed malowaniem. Wgrałam zdjęcia pomieszczeń które chciałam przemalować i wirtualnie dobierałam pasujące do mebli czy dodatków odcienie. Ponieważ malowałam farbami Magnata korzystałam z kreatora na ich stronie, ale inni producenci farb tez maja takie programy. To bardzo pomocne

POLECAMY W SERWISACH