• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja
01 cze 2015 13:05

Proszę o pomoc w urządzeniu małej łazienki. Ekspert radzi

Nasza czytelniczka ma problem z aranżacją maleńkiej łazienki. Projektant przedstawia dwa przykłady na układ łazienki oraz gdzie i jak można zmieścić schowki, szafki, półki.

 • Kolorystyka płytek do maleńkiej łazienki

  Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o pomoc w dopasowaniu odpowiedniej kolorystyki płytek do mojej maleńkiej łazienki (wym. dł.1,8 * szer. 1,7 m. (ściana z wanną). Podoba mi się połączenie bieli, drewna i szarości, ale nie wiem jak powinnam użyć tych kolorów w tak małym pomieszczeniu, żeby nie "przedobrzyć", a jednocześnie żeby nadać temu pomieszczeniu "lekkość", bo o przestrzeni nawet optycznej to już nie marzę ;) Dodam jeszcze tylko, że wanna będzie narożna max. 140 x 75 cm, program do projektowania nie przewiduje niestety takiej opcji. Każda porada z Państwa strony będzie dla mnie bardzo cenna. Pozdrawiam Agnieszka.

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:
Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam Pani Agnieszko

Przedstawiam dwa układy łazienki aby pokazać, jak rodzaj wanny wpłynie na układ łazienki. A co najważniejsze - chciałam pokazać, gdzie i jak można zmieścić schowki, szafki, półki.

Przy małej łazience dobrze, aby zabudowy meblowe były możliwie jednolite, spójne. Jeśli to możliwe, to wykonane na zamówienie na wymiar. Daje to możliwość wykorzystania przestrzeni do maksimum, unikając kolizji sprzętów i niechcianych w łazience trudno dostępnych zakamarków.

Co do samych płytek – drewno bardzo ładnie wygląda w połączeniu z bielą co widać na kilku naszych przedstawionych projektach.

Proj. Małgorzata Brewczyńska.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.

Złamana ciepła biel doda przytulności. Natomiast czysta biel da wrażenie świeżości, czystości i większej powierzchni. Oprócz gładkich płytek można zastosować tez płytki białe ze strukturą, która uatrakcyjni ścianę i doda efektu trójwymiarowości.

Drewno może pojawić się w elementach mebli oraz jako płytki drewnopodobne - kolorystyka w zależności od kolorystyki utrzymanej w reszcie mieszkania.

Dodatkową kwestią jest lustro - sugerowałabym duże lustro nad umywalką. To optycznie niesamowicie powiększy łazienkę.

Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.

Pozdrawiam ciepło
Małgosia Brewczyńska
Inventive Interiors

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH