Małgorzata Brewczyńska.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Małgorzata Brewczyńska.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
18 lis 2014 14:12

Proszę o pomoc w urządzeniu nowej kuchni z jadalnią

Radzimy jak urządzić białą kuchnie na wysoki połysk z jadalnią.

 • Kuchnia z jadalnią

  Witam, proszę o pomoc w urządzeniu nowej kuchni z jadalnią. Nie mam na nią pomysłu. Jedynie co na pewno chcę to białą kuchnię na wysoki połysk i ciemne blaty. Nie wiem czy chcę mieć kuchnię półotwartą z tzw barkiem czy zamkniętą. Oczywiście wszystko musi ze sobą komponować, z jadalnią i salonem. Od kilkunastu lat mamy zamkniętą kuchnię ze stołem i do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Nie lubimy stołków barowych więc to odpada. Czy może dałoby się jakoś wkomponować maleńki stolik na 2-3 osoby w kuchni, ale nie wiem jak to zaaranżowac. Oczywiście dalej znajduje się wykusz i tam na pewno będzie duży stół. Bardzo proszę o pomoc, jakieś rady sugestie co z tym zrobić,może jakieś zdjęcie, albo wizualizacje. Z jednej strony chciałabym mieć kuchnię nowoczesną połączoną z jadalnia i salonem a z drugiej chciałabym się trochę odgrodzić, lub mieć dodatkowo mały stolik w kuchni aby wypić kawę. (zdjęcie pokazuje jak jest teraz,oczywiście w końcu kuchnia 12m2 i prowizorycznie ustawiona ścianka). Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam,

Poniżej odpowiedz, a w załączniku materiał do porady.

Nowy dom to dobry moment na zmiany, warto przemyśleć inny układ niż dotychczasowy.

Osobiście radziłabym nie stawiać ścianki - pozostawienie otwartej kuchni sprawi wrażenie większej przestrzeni i ułatwi komunikację. Jeśli obok będzie duży stół, odradzałabym wstawianie do kuchni małego stolika. W zamian za to wkomponowanie w zabudowę meblową części barku/ lady do siedzenia. Wtedy kuchnia nabierze spójnego charakteru.

Miejsce do siedzenia może być w formie samodzielnego, wolno stojącego "barku" lub blatu połączonego częściowo lub na całej długości z szafkami kuchennymi.

Kuchnię można wizualnie oddzielić zabudową meblową i/lub ciekawie zakomponowanym sufitem podwieszanym, oświetleniem, podziałem materiałów i kolorystyki. W załączniku kilka sugestii - projektów kuchni o podobnym układzie. Większość przedstawia typowy wysoki barek z krzesłami barowymi, ale proszę pamiętać, że może to być blat obniżony względem blatu kuchennego - na wysokości 75cm (czyli zwykłego stołu)

Małgorzata Brewczyńska.
Małgorzata Brewczyńska.

Proj. Małgorzata Brewczyńska.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.

Pozdrawiam ciepło
Małgosia Brewczyńska

 • Jeszcze raz światło

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • alina, 2014-12-05 23:31:36

  Fajnie i funkcjonalne :) szkoda tylko że lakierowane fronty nie są materiałem łatwym w pielęgnacji i jak się o nie nie dba to tak ładnie wyglądają jedynie na projektach, zdecydowanie wolałabym fornirowane :) ale klient nasz Pan jak to mówią :)

POLECAMY W SERWISACH