• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
29 kwi 2015 13:42

Proszę o poradę w aranżacji mini salonu i sypialni

Nasz ekspert radzi, jak urządzić salon i sypialnie zachowując spójność i funkcjonalność. Jakie faktury i dodatki wybrać, by pomieszczania były lekkie i przytulne.

 • Aranżacja mini salonu i sypialni

  Witam. Bardzo proszę o poradę w aranżacji mini salonu i sypialni. Pokój został podzielony na dwa pomieszczenia. Ze względu na mały metraż pomieszczeń nie wiem jaki dobrać odpowiedni kolor ścian również jakie dobrać dodatki. Chętnie bym wymieniła meble zwłaszcza w sypialni chcę zamienić komodę na szafę. Chciałabym uzyskać w tych pomieszczeniach lekkość i przytulność. Nie chce zmniejszyć optycznie pomieszczeń a chciałabym zachować przede wszystkim funkcjonalność i spójność. Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie jestem sama w sanie poradzić sobie z tym problemem. Z góry dziękuję. Danuta Czarnomska.

Odpowiedź:
Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam serdecznie

Aby uzyskać wrażenie lekkości i przestrzeni w małych pomieszczeniach, najlepiej zastosować jasną kolorystykę. Świetnie sprawdzi się klasyczna biel z dodatkiem jednego, dwóch innych kolorów. Optycznie powiększą przestrzeń chłodne barwy (np. błękit, szarość). Pisała Pani o chęci uzyskania przytulnego klimatu, więc kolorystyka może również być w ciepłej tonacji, ale barwy powinny być jasne i stonowane. Radziłabym unikać koloru żółtego, pomarańczowego i innych o intensywnych barw. Świetnie sprawdzi się krem, beż, ciepłe odcienie szarości. Stosując monochromatyczną kolorystykę uzyska Pani wrażenie jednolitego, spokojnego i przestronnego wnętrza.

Proj. Małgorzata Brewczyńska.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.

Dla urozmaicenia wnętrza warto zastosować za to różne faktury. Wystarczy kilka poduszek w jednej tonacji kolorystycznej, ale wykonanych z różnych materiałów. Na ścianie może pojawić się element drewna, tapeta, tynk strukturalny lub inna faktura.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.
Jeśli lubi pani żywe kolory, można zdecydować się na jeden kolor jako akcent. Przy małych wnętrzach wystarczy nawet jeśli będzie to jeden lub dwa elementy. Na przykład poduszka lub narzuta w sypialni. W zupełności wystarczy, aby ożywić wnętrze.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.

Wspomniała Pani o potrzebie szafy w sypialni. Tu warto rozważyć Wykorzystanie lustra na frontach. Może to być fragment lub cała szafa lustrzana. To zdecydowanie powiększy pomieszczenie. Jeśli nie jest Pani przekonana do luster w większej ilości, najlepiej zdecydować się na szafę w bieli, wykończenie mebli w połysku również powiększy pomieszczenie – odbije światło i rozświetli.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.
Proj. Małgorzata Brewczyńska.

Pozdrawiam
Małgorzata Brewczyńska
Inventive Interiors

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH