Fot. Fornico.
Fot. Fornico.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
20 marz 2014 11:21

Przedstawiamy pomysł na pokój dla 8-letniej dziewczynki

Nasza czytelniczka prosi o pomoc w urządzeniu pokoju dla 8-letniej dziewczynki, podpowiadamy jak to zrobić.

 • Urządzamy pokój 8-letniej dziewczynki

  Witam, bardzo proszę o poradę w sprawie urządzenia, zaaranżowania wnętrza pokoiku mojej 8 letniej córeczki, która bardzo przeżywa przeprowadzkę, jest dość sceptycznie nastawiona do nowego mieszkania. Do tej pory nie miała własnego pokoiku, mieszkała w naszej sypialni z powodu warunków lokalowych, w tej chwili będzie miała swój pokój, jednak nowe mieszkanie wiąże się z przeprowadzką do nowego miejsca. Chciałabym jej umilić w jakiś sposób to zetknięcie z nową otaczającą ją rzeczywistością, aby tak bardo nie przeżywała zmiany, jednak brak mi pomysłu na stworzenie jej ślicznego, pomysłowego, oryginalnego pokoiku zarówno do nauki jak i zabawy. Niestety w chwili obecnej nie dysponuję fotografią pomieszczenia, jednak postaram się jak najbardziej dokładnie opisać jak wygląda, być może będzie to pomocne. Żywię ogromną nadzieję, że Państwa rady okażą się cenne i pomogą mi spełnić skryte marzenia córki. Pokoik ! ma wymiary 2,4x4,1 m, czyli niecałe 10m2. Pomieszczenie jest w kształcie prostokąta, poruszając się zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara począwszy od wejścia do pokoju pomieszczenie przedstawia się następująco: wejście do pokoju, czyli obecnie wnęka na drzwi ma szerokość 80 cm i jest usytuowana na dłuższej ścianie pomieszczenia, przy zetknięciu po lewej stronie z krótszą ścianą, która jest wolna, następnie poruszając się w prawo (naprzeciwko wejścia) jest dłuższa ściana, która również jest cała wolna, idąc dalej jest krótsza ściana na której w odległości 1 metra od rogu, na wysokości 90 cm znajduje się okno o szerokości 1 metra, i poruszając się w prawo powracamy do ściany na której końcu znajdują się drzwi wejściowe.
  Joanna Łuczak

Odpowiedź: 

Justyna Majkowska - projektant wnętrz:

Witam Pani Joanno,
Zdaję sobie sprawę z tego, że taka zmiana dla Pani córki jest dużym przeżyciem i dlatego należy postarać się o stworzenie wnętrza przyjaznego, które będzie dobrze kojarzyło się Pani córce. Warto do pomieszczenia przenieść jakiś akcent z poprzedniego mieszkania. Na przykład mebel: komoda, stolik czy krzesełko. Taki przedmiot należy odświeżyć, odmalować, nadać mu nieco inną formę, by pasował do nowego wystroju. Proponuję stworzyć delikatne wnętrze, o niezbyt krzykliwej kolorystyce i ciepłych dodatkach. Barwne poduszki, albo mięciutki dywan, zachęcą dziewczynkę do przebywania w pomieszczeniu. Bardzo ważne jest zorganizowanie przestrzeni do spania, zabawy i nauki. Może Pani wybrać łóżko z dodatkowymi szufladami, nie tylko na pościel, ale i zabawki. Łóżka nie należy stawiać zbyt blisko grzejnika. Biurko nie musi być duże, ale dobrze by było, by w jego sąsiedztwie znalazła się albo szafka, albo półka na przybory szkolne i książki. Jeśli dziewczynka ma ulubione postaci z filmów lub książek, można pokusić się o wprowadzenie dodatków z ich podobiznami. Proszę jednak nie przesadzać w tym kierunku. Cała ściana wyklejona wizerunkami ulubionych bohaterów wprowadzi zbyt dużo chaosu. Lepiej powiesić kilka plakatów w ładnych ramkach lub postawić na dodatki z filmowymi motywami.

Jeżeli córka ma ulubione zabawki, proszę wybrać te najważniejsze i stworzyć dla nich „honorowe” miejsce. Może być to półka, lub szafka nocna, na której będą zawsze wyeksponowane.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Majkowska

 • O projektantce

  Justyna Majkowska

  Projektant wnętrz, dziennikarka Dobrze Mieszkaj i Dobrzemieszkaj.pl. Podchodzi do projektów z dużą wrażliwością, inwencją twórczą i wyrozumiałością do potrzeb zainteresowanych. Natura jest dla niej największą inspiracją, a jej zderzenie z cywilizacją i rozwojem technologicznym zawsze skutkuje niepowtarzalnymi projektami.


  Justyna Majkowska – architekt wnętrz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH