• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
23 cze 2014 14:19

Remont kuchni. Proszę o poradę

Nasza czytelniczka przeprowadza remont kuchni i prosi o pomoc w wyborze mebli.

 • Proszę o pomoc w remoncie kuchni

  Witam, jestem w trakcie remontu swojego pierwszego własnego "M", chciałabym żeby kuchnia i łazienka - wydaje się podstawowe pomieszczenia na które trzeba poświęcić najwięcej czasu były zrobione w sposób przemyślany, żeby za parę lat nie wracać do sprawy. I tu pojawia się problem, pomieszczenia te są dość "ciężkie" w aranżacji (bynajmniej dla mnie), stąd też moja wiadomość do Pani, może mogłabym liczyć na jakąś poradę co do urządzenia owych pomieszczeń. W kuchni pod uwagę biorę meble kuchenne na wymiar, styl który mi się podoba przedstawiają zdjęcia z załącznika. Myślałam o czymś jasnym, żeby nie zaciemnić i tak małego pomieszczenia, tyle tylko że podłogę też chciałabym zrobić jasną i nie wiem czy nie będzie się to wszystko "gryzło". Myślałam też o wykorzystaniu drewna tyle tylko że drzwi mam w ciemnym kolorze (otwierają się do wewnątrz na dłuższą ścianę) a nie wiem jak jest z łączeniem kolorów drewna (jeśli mogłabym prosić o jakąś podpowiedź, przyda się w momencie urządzania pokoi). Sprzęt pod zabudowę, zmuszona będę pralkę ustawić również w kuchni. Angelina Bondar.

Porady on-line
Porady on-line

www.russiancreators.ru
www.russiancreators.ru

Fot. Warsztat Wnętrza
Fot. Warsztat Wnętrza

realestate.com.au
realestate.com.au

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

W kwestii aranżacji kuchni wiele zależy od kilku ważnych kwestii:

- w którym miejscu obecnie są podejścia wod.-kan. i elektryczne

- czy jest grzejnik

- jaka jest wys. parapetu

- na ile osób i w jakiej formie miałoby znaleźć się ewentualne miejsce do siedzenia

Załączam kilka pomysłów na ustawienie sprzętów w kuchni.

W kuchni jest na tyle miejsca, że można wygospodarować jedną ścianę np na farbę/ folię tablicową lub fragment z cegłami (np białe). Do tego ładne relingi np. z donicami pełnymi ziół - dla nadania przyjemnego klimatu. 

W temacie kolorystyki: Jasna podłoga oczywiście będzie pasować do ciemnych drzwi. Jasne drewno mogłoby się też pojawić w elementach mebli.  

Małgorzata Brewczyńska.
Małgorzata Brewczyńska.

Pozdrawiam
Małgosia Brewczyńska

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH