• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
01 kwi 2016 14:33

Salon z kominkiem i jadalnią - aranżacja projektantki

Nasza projektantka przedstawia dwa warianty na urządzenie salonu z kominkiem i jadalnią.

 • Aranżacja salonu z kominkiem i jadalnią

  Jak zaaranżować salon 32,5m2 z kominkiem i jadalnią. Mam problem z rozmieszczeniem narożnika, tv, stołu z krzesłami, komody, oświetlenia. Dziękuje z góry za poradę.
  Karolina Wojtacha

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Niestety nie ma na tym rysunku wymiarów i po samej powierzchni trudno stwierdzić jak wysoko są parapety okienne, gdzie sa kaloryfery itd.
Ale czysto teoretycznie proponuję dwa układy.
Pierwszy gdzie zabudowujemy całą ścianę telewizyjną i jednocześnie kominkowa kominkiem narożnym lub zwykłym z pojedyncza przednia szybą.
Przestrzeń między kominkiem, a kominem można zagospodarować na wnękę do przechowywania drewna. Po przeciwnej stronie ustawiłam narożnik niestety symetryczny i obok stół zaraz przy wejściu do salonu.
W wersji drugiej zamieniłam ustawienie i tam gdzie wcześniej stała ściana telewizyjna ustawiłam narożnik z kominkiem. Natomiast tam gdzie wcześniej stała sofa powstała mała ściana z miejscem na telewizor.
Mi osobiście podoba się wersja 2 ze względu na odległość min 1,5m od kominka mebli, które nie będą się topiły pod wpływem temperatury.

Wersja 1

Proj. Agata Piltz.
Proj. Agata Piltz.
Wersja 2
Proj. Agata Piltz.
Proj. Agata Piltz.
Agata Piltz

 • O projektantce:

  Inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH