• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
23 kwi 2014 12:27

Urządzamy pokój dla nastolatki

Pomagamy w doborze koloru ścian, kanapy i dywanu do pokoju nastolatki. Architekt proponuje dwa rozwiązania.

 • Jak urządzić pokój nastolatki?

  Witam!
  Proszę mi doradzić w doborze koloru ścian, kanapy i dywanu do pokoju nastolatki. Pokój jest prostokątny ale jasny. Meble będą koloru białego, podłoga jest koloru orzechowego, natomiast obecna kanapa jest koloru żółtego (możliwość zmiany obicia bądź użycie pokrowca). Ustawienie mebli: na dłuższej ścianie szafa w zabudowę 2m, kanapa a pod oknem biurko. Natomiast na krótszej ścianie komoda. Dziękuje i pozdrawiam!
  Monika Wasilewska

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Niestety nie napisała Pani ile nastolatka ma lat :) Bo inaczej projektuje się pokój dla 11 latki a inaczej dla 17 latki.

W wersji 1 mamy pokój dla nastolatki w wieku 11-13 lat z kolorem fioletowym, bo w takim wieku zazwyczaj dziewczynki przechodzą z różu na fiolet. Jeśli jest to starsza dziewczynka kolor fioletowy można zamienić np. na szary lub bordowy. W związku z tym, że meble maja być białe, a kanapa jest żółta, to lepiej pasuje grafitowy lub szary. Jeśli natomiast możliwa jest zmiana obicia to zrobiła bym bordowy, a kanapa pod kolor ściany.

W tej wersji zostawiłam układ zasugerowany przez Panią i tak szafa stoi na swoim miejscu, kanapa i ściana za nią dostała półki wiszące gdzie można umieścić książki, bibeloty i ramki ze zdjęciami. Natomiast na ścianie z wejściem postawiłam biurko w formie białego lakierowanego blatu z kontenerkiem na kółkach pod spodem i półkami o samonośnej konstrukcji w rogu ściany.

Nad biurkiem mamy miejsce na tablicę, kolarze i inne dodatki.

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Wersja 2 ma zmieniony układ mebli. Szafa która wcześniej stała naprzeciw wejścia stanęła przy oknie, a na lewej ścianie od wejścia zaprojektowałam półki w nieregularnych formach i odstępach. Żeby półki nie były masywne zwężają się one schodkowo w kierunku drzwi.

Kanapa stanęła naprzeciw drzwi, a biurko w podobnej formie jak w wersji 1 pod oknem. Kolory proponowane na ściany to jasno szary na całość pokoju i pionowe pasy w kolorze żółtym tak jak kanapa. Jeśli jest to młodsza nastolatka można na ścianie namalować koła i obręcze w kolorach pastelowych, które dodadzą uroku pokoikowi. Jeśli jest to starsza dziewczynka można pozostawić ściany tylko z pasami i powiesić ramki z grafikami i zdjęciami.

Agata Piltz.
Agata Piltz.

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH