• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
25 marz 2015 11:48

Zmiana aneksu kuchennego na nowoczesny. Proszę o poradę

Zobaczcie w jaki sposób uzyskać nowoczesną stylistykę aneksu kuchennego, nasz ekspert przedstawia kilka sugestii.

  • Nowoczesny aneks kuchenny

    Witam. Chcę zmienić aneks kuchenny na bardziej nowoczesny. Zlikwidować tzw. barek i kącik kuchenny zostawić w ksztalcie litery L. Podoba mi się biała kuchnia z połyskiem i czarnym blatem, szafki do sufitu, lodówka do zabudowy ale czy czarny będzie pasowac do kafli nad blatem i całośći? Czy kafle nad blatem zmienić na czarne lub białe albo same fugi na bialy kolor? Meble w pokoju to jasny klon, stojące 2 kolumny od sprzętu grającego czarno-ceglane, podłoga parkiet klasyczny a na części kuchennej kafle kolor ceglany. Czy do białej kuchni sciany w całym pokoju zmienić wtedy na kremowy? Zależy mi żeby optycznie pokój był większy. Czy kuchnia musi być w kolorze mebli w pokoju żeby tworzyło jedną całość? Ale jaki zrobić wtedy kolor blatu? Proszę o radę. Pokój ma 18m i jest prostokątny z oknem balkonowym naprzeciw aneksu. Ewa Siwak


Odpowiedź:

Maciejka Peszyńska-Drews - Autorskie Studio Projektu QUBATURA

Zmieniając stylistykę kuchni na tak nowoczesną, należałoby na pewno dopasować do tego płytki, ponieważ obecne zdecydowanie nie będą pasować klimatem. Myślę jednak, że kompozycja biało-czarna swą sterylnością będzie mocno odbiegać od pozostałych mebli w salonie, dlatego sugeruję, by zamiast bieli zastosować lekko kremowy odcień szafek (np. RAL 1013) i połączyć to z szarym blatem w tonacji naturalnego betonu. Ściany natomiast pomalowane w jasnym kolorze beżowo-szarym będą na tyle neutralne, że połączą wszystkie elementy i rozjaśnią wnętrze.

Maciejka Peszyńska-Drews
Design Coach

Porady on-line.
Porady on-line.
O projektantce

  • Maciejka Peszyńska-Drews

    Od 12 lat działamy w duecie, tworząc bardzo indywidualne projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców. Mamy na koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji i usatysfakcjonowanych klientów.
    Kameralne warunki współpracy, połączenie kreatywności, wykształcenia artystycznego z wiedzą techniczną i budowlaną, dają gwarancję twórczej, rzetelnej i kompleksowej opieki nad projektem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH