• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
21 marz 2016 14:36

Dotykowy pilot do inteligentnego sterowania

Nina to pierwszy  na rynku dotykowy pilot do sterowania urządzeniami domowymi. Dzięki intuicyjnemu menu zaledwie jednym ruchem dłoni można zmieniać ustawienia wszystkich domowych sprzętów.

Pilot można spersonalizować dobierając kolor oraz jedną spośród czterech opcji materiałów, z których wykonano obudowę, a także wyposażyć w etui wykonane ze skóry. Dlatego przypomina on designerską ozdobę naszego mieszkania a nie tylko pełni funkcję zwykłego pilota.

Projektanci tego nowoczesnego urządzenia pomyśleli jednak nie tylko o jego wyglądzie. Intuicyjny interfejs nowoczesnego pilota pozwala w łatwy sposób sterować, integrować i ustawiać wszystkie urządzenia w domu. Jednym ruchem opuścimy rolety w sypialni, zmienimy ustawienie żaluzji w kuchni, otworzymy bramę wjazdową dla gości, a kiedy mocno zacznie świecić słońce rozwiniemy markizę na tarasie.

- NINA to pilot, który pozwala sterować wszystkimi urządzeniami w domu, które posiadają napęd Somfy w technologii io-homecontrol. To swego rodzaju centrum dowodzenia - mówi Tomasz Koziarek, ekspert firmy Somfy. Koziarek zapowiada, że funkcje pilota będą rozbudowane.

- W przyszłości NINA pozwoli też nam na zaprogramowanie automatycznych scenariuszy, np. „wychodzę z domu”. Dzięki temu spiesząc się do pracy zamiast biegać po całym domu, dosłownie za pomocą kilku kliknięć zamkniemy rolety i włączmy alarm - dodaje Koziarek.

NINA zastąpi dotychczasowego pilota Telisa Composio oferowanego przez Somfy. Nowy produkt dostępny jest już w sprzedaży.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH