• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
17 sty 2014 15:29

Okna zmniejszające emisyjność ciepła

Szkło o dobrych parametrach termoizolacyjnych gwarantuje najwyższy poziom izolacji cieplnej, możliwy do osiągnięcia w jednokomorowej szybie zespolonej.

Zastosowanie szkła o wysokich parametrach jest gwarancją znacznego obniżenia wydatków na ogrzewanie. Dzięki wysokiej neutralności barw, szkło zapewnia optymalny dostęp do naturalnego światła słonecznego, co zwiększa komfort zamieszkania i wydajność pracy, ma pozytywny wpływ na efektywność nauczania w szkołach oraz leczenia w szpitalach. 

Fot. Climaguard.
Fot. Climaguard.

Ochrona przed słońcem

Zainstalowanie szkła niskoemisyjnego w szybie zespolnej jako szyby zewnętrznej powoduje dodatkowe właściwości przeciwsłoneczne. Takie zastosowanie szkła możliwe jest jednak tylko dla szkła hartowalnego. Szkło to musi bowiem spełniać odpowiednie warunki, w tym m.in. zapewniać ograniczenie pęknięć termicznych.

Fot. ClimaGuard.
Fot. ClimaGuard.

Zjawisko to wynika z naprężeń mających swe źródło w nierównomiernym nagrzewaniu się powierzchni szyby ze względu na częściowe zacienienie lub inne czynniki takie, jak ochłodzenie się krawędzi szyby od ramy stykającej się np. z betonem, stosowanie wewnętrznych urządzeń zacieniających (kurtyny, żaluzje czy zasłony), a także strumień gorącego lub zimnego powietrza z urządzeń grzewczych lub klimatyzacyjnych skierowany wprost na okno.

Fot. Climaguard.
Fot. Climaguard.

Aby uniknąć tego rodzaju zagrożeń ważne jest więc, aby element zewnętrzny w szybie zespolonej odporny był na pękanie pod wpływem naprężeń, co można osiągnąć dzięki hartowaniu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH