• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
11 kwi 2016 13:54

Jaki styl jest najmodniejszy? Architekt wnętrz o gorących trendach

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, choć można wskazać przodujące tendencje w projektowaniu i urządzaniu wnętrz – mówi Katarzyna Rucka z pracowni NOVA wnętrza.

Funkcjonalność wnętrz

Jednym z głównych trendów jest styl nowoczesny. To styl idealny dla tych, którzy cenią sobie prostotę i funkcjonalność. Wnętrza są aranżowane tak, aby uzyskać wrażenie jak największej przestrzeni. Tendencyjne jest otwieranie pomieszczeń i pozbycie się zbędnych jej podziałów. Duży nacisk kładziony jest na funkcjonalność wnętrz, gdzie każde rozwiązanie, elementy wyposażenia pełnią swoją określoną rolę.

We wnętrzach obecnie dominują proste formy, czy to w przypadku zabudowy kuchni, gdzie proste, często jednolite kolorystycznie fronty szafek nie mają uchwytów, czy w przypadku dekoracji, gdzie np. wazony przybierają proste geometryczne kształty. Wszelkiego rodzaju wyposażenie również bazuje na prostych geometrycznych formach. Czasem warto proste formy zestawić z designerskimi przedmiotami, które podkreślą nowoczesny styl naszego domu czy mieszkania, jak również nadadzą całości tzw. smaczku.

Widać zainteresowanie wszystkim co naturalne

Materiały wykończeniowe to głównie drewno rodzime lub egzotyczne, kamień, metal, szkło. Swoje miejsce znajdą tu również elementy z tworzyw sztucznych i betonu, którym atrakcyjnie możemy wykończyć ściany. Styl nowoczesny to również zestawiania różnych faktur, np. gładkie fronty mebli zestawiamy z drewnianymi elementami z widocznym rysunkiem drewna. Sprawdzają się również zestawienia refleksyjnych elementów z surowym betonem o zróżnicowanej powierzchni.

W kolorystyce przeważają raczej monochromatyczne, stonowane kolory nawiązujące do kolorów ziemi. Obecnie też wnętrza nowoczesne to wnętrza, gdzie głównie przeważają odcienie bieli. W kolorystyce widać również tendencję do zestawiania neutralnej kolorystyki z wyrazistymi kolorami jak, np. żółty, zielony, turkusowy.

CAŁY ARTYKUŁ NA TEMAT NAJMODNIEJSZYCH STYLÓW WE WNĘTRZACH PRZECZYTASZ TU

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH