Meble kuchenne Domin z kolekcji Family Line to klasyka przeplatająca się z nowoczesnością. Białe fronty zdobią pionowe frezowania oraz kontrastujące, czarne uchwyty. Całość wieńczy szary laminowany blat. Fot. Black Red White.
Meble kuchenne Domin z kolekcji Family Line to klasyka przeplatająca się z nowoczesnością. Białe fronty zdobią pionowe frezowania oraz kontrastujące, czarne uchwyty. Całość wieńczy szary laminowany blat. Fot. Black Red White.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
03 cze 2016 13:52

Sprawdź jak wybrać odpowiedniego wykonawcę swojego remontu

10 najistotniejszych zasad przy wyborze wykonawcy remontu wskazuje Design Coach, Maciejka Peszyńska-Drews.

Oto 10 wskazówek jak wybrać idealnego wykonawcę przed rozpoczęciem remontu

PAN „ADAŚ NIE-DA-SIĘ”

Z mojego doświadczenia to podstawowy test dobrego fachowca. Jeśli zaczyna rozmowę od tekstu : ”oj panie, tak się nie da” i dotyczy to więcej niż jednego Twojego pomysłu, to na mojej skali spada w rankingu. Fachowcy, szczególnie „starej daty” mają swoje przyzwyczajenia, uważają się za alfę i omegę w swojej wąskiej specjalizacji (przoduje tutaj nacja hydraulików) i niechętni są zapoznawać się z nowymi rozwiązaniami, bojkotując wszelkie nowości rynkowe. Przekonywać Cię będą do najłatwiejszych dla siebie opcji. Jeśli nie znasz się na tym osobiście, zasięgnij języka wśród znajomych lub na specjalistycznych forach, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami.

NA DOBRĄ EKIPĘ TRZEBA CZEKAĆ

Remont trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. I jeśli wykonawca podejmuje się zlecenia, nie jest w stanie realizować kilku inwestycji naraz. Jeśli więc rozmawiasz z potencjalnym fachowcem i deklaruje on swoją dostępność od zaraz, zarówno jutro, jak i za 3 miesiące, to znaczy, że nie ma wzięcia i tu zapalać się powinna czerwona lampka. Dobrych fachowców jest jak na lekarstwo, więc warto zrobić rozeznanie zawczasu i opłaca się przesunąć swoje plany wykończeniowe czekając na sprawdzonych specjalistów. Klienci, którzy mieli szczęście współpracować z „moją” najlepszą firmą – przy kolejnych inwestycjach czekają na tych właśnie fachowców nawet po kilka miesięcy. Znają ich wartość i kalkulując wszystkie za i przeciw wychodzi, że taniej i zdrowiej będzie poczekać, niż stanąć na polu walki z nieznanymi wykonawcami.

SPECJALISTA Z POLECENIA

Zastanów się, czy chodzisz do stomatologa, czy ginekologa z polecenia, czy też do pierwszego lepszego, na którego trafisz. Jeśli dbasz o siebie i przykładasz wagę, w ręce jakiego specjalisty oddajesz swoje zdrowie, w taki sam sposób powinnaś wybierać fachowca przy remoncie swojego domu. Ogłoszenie z gazety, nawet renomowanej, niepoparte rekomendacją nie jest dobrym doradcą. Polegaj na opinii znajomych czy rodziny, która skorzystała już z usług danego fachowca i dodatkowo masz szanse zobaczyć efekt jego pracy. Nie dla każdego ten sam standard jest satysfakcjonujący! Ekipa, którą rozważasz, powinna móc pochwalić się swoimi pracami. Ludzie, którzy przeszli przez remont, czy wykończenie mieszkania wiedzą, jak ważna jest dobra ekipa i nawet jeśli już mieszkają, zazwyczaj z przyjemnością, satysfakcją pochwalą się efektem, jeśli rzeczywiście jest czym się chwalić. To najlepsza rekomendacja i ważny czynnik w Twojej decyzji. W tym miejscu przestrzegam przed korzystaniem z usług krewnych, wujków, czy innej rodziny. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH