Dekoracje Bombkarnia,  wnętrza i wyposażenie warszawski concept store figaro Interior. Fot. Anna Rygało.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Autor: Justyna Łotowska
27 marz 2014 15:49

Jak ozdobić dom na Wielkanoc? Porady eksperta, galeria zdjęć

Małgorzata Esse, właścicielka sklepu Bombkarnia, przybliża trendy i pomysły na wielkanocne dekoracje i ozdoby. Przeczytaj jej porady i zobacz galerię wykonanych w Bombkarni dekoracji,które ozdobią świąteczny dom.

  • O wielkanocnych ozdobach

    Małgorzata Esse, właścicielka sklepu Bombkarnia, przybliża trendy i pomysły na wielkanocne dekoracje i ozdoby. Przeczytajk jej porady, jak ozdobić dom na święta i zobacz galerię wykonanych w Bombkarni wielkanocnych dekoracji.

 

Wielkanocne dekoracje powinny być przede wszystkim spójne z kolorystyką i stylem wnętrza. Modne w tym roku są intensywnie zielone, turkusowe i granatowe pisanki, których wzory nawiązują do ptasiego upierzenia. Doskonale prezentują się wyłożone na srebrną tacę lub paterę, w towarzystwie kolorowego szkła, kryształów i pawich piór. Takie stylizacje poleciłabym wnętrzom nowoczesnym z elementami orientalizującymi.

Wielkanocne ozdoby dla minimalistów

Wbrew pozorom z  wiosennych dekoracji nie powinni rezygnować fani minimalizmu. Mogą oni bowiem skorzystać z niezwykle efektownych, jednobarwnych pisanek z ażurową dekoracją, wycinaną w skorupce wydmuszki. Tradycjonaliści i miłośnicy stylu retro powinni sięgnąć po pisanki w kolorach pastelowej zieleni, błękitu i różu z przedstawieniami ptaszków, bukiecików czy ornamentów roślinnych. Dobrze, kiedy wydmuszki posiadają wstążeczki – możemy je wówczas zawiesić na ustawionych w wazonie gałązkach bazi lub forsycji.

Świeże kwiaty zawsze się sprawdzą

Jeżeli zależy nam na wyjątkowej dekoracji wielkanocnego stołu, zainwestujmy w świeże tulipany. Powtykane wraz z gałązkami bukszpanu w specjalistyczną gąbkę do układania kwiatów, mogą posłużyć jako baza dla wyzierających spod łodyżek, jajek i ptaszków.

Gotowe gniazda z gałązek (do kupienia w kwiaciarni lub sklepach wnętrzarskich) możemy wyścielić piórkami i na nich wyeksponować farbowane jaja przepiórek.

Alternatywą dla pisanek są szklane, pokryte kwiecistymi wzorami jaja, które wkładamy do wysokich wazonów i mis z przezroczystego szkła, przetykając świeżym bukszpanem.

Ozdoby posiadające uchwyt przywiązujemy na wstążeczkach do żyrandolu lub wieszamy w oknie na różnych wysokościach, zaś na parapecie ustawiamy rośliny doniczkowe, do których listków przypinamy pierzaste ptaszki. Tak przygotowanemu wnętrzu nie straszny żaden powrót zimy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH