Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Na trybunach przewidziano ponad 42.000 miejsc siedzących (dokładna ilość zależy od rodzaju meczu) umieszczonych na różnych poziomach. Fot. PGE ARENA Gdańsk.

Na trybunach przewidziano ponad 42.000 miejsc siedzących (dokładna ilość zależy od rodzaju meczu) umieszczonych na różnych poziomach. Fot. PGE ARENA Gdańsk.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 07 sie 2015 10:59 (aktualizacja: 12 sie 2015 13:24)

Studio Dobrych Rozwiązań na PGE ARENA w Gdańsku

Stadion PGE ARENA Gdańsk to obiekt doskonale wyposażony i spełniający wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA. To właśnie tu odbędzie się kolejne, wrześniowe spotkanie w ramach Studia Dobrych Rozwiązań.

PGE ARENA to jeden ze stadionów piłkarskich zbudowanych w Polsce przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które odbyły się w 2012 roku. Obiekt jest doskonale wyposażony i spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA. Jego projekt powstał w biurze projektowym RKW Rhode-Kellermann-Wawrowsky z Dusseldorfu.

Stadion zlokalizowany jest w północnej części Gdańska, w sąsiedztwie rozległych terenów o funkcji przemysłowej oraz centrum wystawienniczo-konferencyjnego Amber Expo. Twórcom projektu zależało przede wszystkim na ułatwieniu mieszkańcom identyfikowania się z nowym obiektem, dlatego można w nim znaleźć liczne lokalne inspiracje. Konstrukcja stalowa dachu składa się z 82 stalowych elementów, które przywodzą na myśl stoczniowe żurawie lub wręgi statku, elewacja powstała z poliwęglanowych płyt w odcieniu bałtyckiego bursztynu, a trybuna górna ma kształt morskiej fali.

PGE ARENA Gdańsk może pomieścić 41 620 kibiców na zwykłych miejscach, a dodatkowo dysponuje 1383 Miejscami biznesowymi oraz 40 lożami VIP. Powierzchnia całkowita stadionu wynosi 36 600 metrów kwadratowych, a powierzchnia działki, na której został zbudowany ok. 27 hektarów. Głównym użytkownikiem PGE ARENY Gdańsk jest klub Lechia Gdańsk, ale obiekt może się pochwalić szeroką ofertą atrakcji i możliwości biznesowych. Znajduje się tu m.in. największy park rozrywki na Pomorzu - FUN ARENA.

Unikalna przestrzeń stadionu PGE ARENA Gdańsk to nie tylko doskonałe warunki do organizacji wielkich wydarzeń sportowych, ale też centrum konferencyjno-biznesowe. Z roku na rok zainteresowanie ofertą biznesową rośnie. Tylko w ubiegłym roku blisko 10 000 osób wzięło udział w różnych organizowanych tu eventach korporacyjnych. 

Gdański stadion otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in I miejsce za projekt stadionu w kategorii Architektura i Projekt w międzynarodowym konkursie The Stadium Business Award 2012" organizowany przez Xperiology oraz nagrodę główną (ex aequo ze Stadionem Narodowym) w konkursie "Najlepszy obiekt sportowy i rekreacyjny 2012" pod patronatem Prezydenta RP, organizowanym przez polski Komitet Olimpijski i Polskie Stowarzyszenie Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska.

Tekst: na postawie materiałów prasowych PGE ARENA Gdańsk.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ


ORGANIZATOR

Organizatorzy