Projekt budynku liceum ogólnokształcącego przy ulicy Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie. Fot. Medusa Group.

Zobacz galerię [24 zdjęć]

Projekt budynku liceum ogólnokształcącego przy ulicy Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie. Fot. Medusa Group.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 wrz 2016 09:48

Szkoła jak marzenie i nie tylko. Zobaczcie projekty Przemo Łukasika

To jeden z najbardziej znanych architektów - jego biuro zaprojektowało do tej pory ponad 500 tys. m2 powierzchni, w tym wnętrza katowickiego dworca czy budynek .KTW!

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette.

W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Medusa jest multidyscyplinarnym biurem projektowym zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym w Polsce i za granicą. Główną działalnością biura jest kompleksowe projektowanie budynków i parków biurowych z wykończonymi powierzchniami wspólnymi i niewykończonymi powierzchniami biurowymi (core & shell) włącznie z projektami wyposażenia (fit-out).

Od 2007 roku biuro zaprojektowało i wybudowało ponad 500 000 m2 powierzchni. Wśród naszych projektów znajdują się budynki biurowe, rezydencje, hotele, powierzchnie komercyjne, parki handlowe oraz obiekty mieszkaniowe. Ważnym elementem pracy biura są kompleksowe projekty wnętrz i grafiki użytkowej. Medusa Group realizuje projekty jako generalny projektant i współpracuje z projektantami, artystami i renomowanymi biurami inżynierskimi oraz bierze aktywny udział w procesie realizacji inwestycji.

Wśród najbardziej znanych projektów Przemo Łukasika i Łukasza Zagały są m.in. zespół budynków biurowych .KTW w Katowicach, zespół budynków biurowych Cuprum Square we Wrocławiu, kompleks biurowy BGK w Bielsku-Białej, biura Skanska Property Poland w Warszawie, wnętrza dworca kolejowego w Katowicach, projekt wnętrz Galerii Katowickiej, 

Siedziba Medusa Group znajduje się w centrum Bytomia przy ulicy Józefczaka 35 na terenie własnej nieruchomości – zaadaptowanego dla celów biurowych dawnego obiektu fabrycznego o powierzchni 1400m2. Drugie biuro zostało otwarte w 2016 roku w Warszawie na I piętrze budynku Cosmopolitan przy ul. Twardej 4. Pracownia zatrudnia ponad 70 architektów i inżynierów.

>>>PRZECZYTAJ WYWIAD Z PRZEMO ŁUKASIKIEM<<<

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ