Studio Dobrych Rozwiązań w Krakowie

Zobacz galerię [67 zdjęć]

Studio Dobrych Rozwiązań w Krakowie
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 paź 2018 12:27

Studio Dobrych Rozwiązań - tak było w Krakowie (fotorelacja)

24 października w Krakowie na terenie Tauron Areny odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Studia Dobrych Rozwiązań, skierowanego do projektantów i architektów chętnych poszerzać swoje kompetencje.

Po kolejnej przerwie kawowej, podczas której stoiska firm cieszyły się nieustannym zainteresowaniem gości, na scenę zaprosiliśmy eksperta z dziedziny fotografii wnętrz. Właściciel Studia Smog, Kuba Siudut, udzielił edukującego wykładu, w którym omówił korzyści płynące ze współpracy architekta z profesjonalnym fotografem oraz podsumował najczęstsze błędy popełniane w fotografii. Jego prelekcja poprzedziła kolejne wystąpienie pełne specjalistycznej wiedzy, podczas którego Marek Krzaczkowski reprezentujący firmę CAD Projekt K&A zapoznał widownię z podstawami projektowania wnętrz z programem CAD Decor PRO. Następnie Jacek Kula z firmy Barlinek, który podczas Studia Dobrych Rozwiązań reprezentował firmę BEL-POL przybliżył widowni cechy i zalety drewnianych desek warstwowych i niuansów związanych z ich układaniem i użytkowaniem (nie tylko na podłogach, ale i na ścianach). Uczestnicy spotkania mogli również wysłuchać prezentacji Jarosława Nowaka z firmy Korner, który przedstawił nową markę Korner Design, kierującą swoją ofertę właśnie do projektantów i architektów i omówił w skrócie ofertę m.in. płyt, oklein i frontów.

Gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań był jeden z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych polskich architektów, Robert Konieczny. Założyciel pracowni KWK Promes wygłosił istotny wykład, w którym – na podstawie własnych projektów oraz doświadczeń zawodowych, w tym również historii współpracy z architektami wnętrz – dzielił się z widownią swoimi przemyśleniami na temat tego, czym według niego jest dobre projektowanie.

Po inspirującym wykładzie Roberta Koniecznego nadszedł czas na rozstrzygnięcie dwóch plebiscytów. Wśród uczestników spotkania wylosowano szczęśliwą zwyciężczynię konkursu odbywającego się na stoisku marki Besco, w którym wygrać można było wannę. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze projekty”, formuły powstałej na początku bieżącego roku, a mającej na celu wyłonienie ciekawych prac wśród realizacji powstałych w województwach znajdujących się na trasie Studia Dobrych Rozwiązań. W krakowskiej edycji trzecie miejsce zajęła Joanna Styrna-Duc, właściciel firmy DD Design za projekt niewielkiego mieszkania w Krakowie o powierzchni 39 mkw. Drugie miejsce zajęła pani Małgorzata Szpak za projekt położonego w Krakowie skandynawskiego domu z elementami stylu industrialnego. Zwyciężyła zaś arch. Anna Kosmala z projektem apartamentu w stylu glamour, stworzonym dla projektantów mody.

Po długim, lecz pełnym inspiracji dniu, zaproszeni architekci i projektanci wnętrz oraz przedstawiciele wszystkich firm mieli okazję podzielić się wrażeniami przy wspólnym lunchu.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ