Studio Dobrych Rozwiązań w Poznaniu - 6 czerwca 2018

Zobacz galerię [85 zdjęć]

Studio Dobrych Rozwiązań w Poznaniu - 6 czerwca 2018
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
07 cze 2018 09:10

Studio Dobrych Rozwiązań w Poznaniu – zobacz naszą szeroką relację!

W poznańskim Hotelu Altius 6 czerwca br. odbyła się kolejna odsłona Studia Dobrych Rozwiązań. Przybyli na spotkanie architekci wysłuchali kilkunastu merytorycznych prezentacji przygotowanych przez partnerów wydarzenia.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl spotkań przeznaczonych dla architektów i projektantów wnętrz. Ich organizatorem są: magazyny „Dobrze Mieszkaj” i „Świat Łazienek i Kuchni” oraz portale: Archiconnect.pl, Dobrzemieszkaj.pl, Łazienka.pl, Mamkuchnie.pl oraz Meble.com.pl.

Co czekało na architektów w Poznaniu? Główną część programu wypełniło kilkanaście prezentacji przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Wśród nich znalazły się firmy Cerrad i Cersanit – partnerzy główni spotkania, a także: Bel-Pol, CAD Projekt K&A, Dekoria, Ecomax, Elkamino Dom, Finishparkiet, Jawor-Parkiet, Metalland, Mochnik, New Trendy, Rejs, SFA Poland oraz Szklinik Design. Równocześnie przedstawiciele firm udzielali informacji na specjalnie zaaranżowanych stoiskach.

Spotkanie rozpoczął Łukasz Majewski (Cerrad), który najpierw omówił zastosowanie i właściwości płytek wielkoformatowych z kolekcji „Big Slabs” („Concrete”, „Statuario” oraz „Marquina”). Drugą część swojego wystąpienia poświęcił produktom inspirowanym strukturami drewna, kamienia i betonu, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie.

Składająca się z 49 różnych produktów kolekcja „Crea” firmy Cersanit była „bohaterem” prezentacji przygotowanej przez Piotra Wychowańca. Produkowana przy wykorzystaniu najnowszych technologii seria odznacza się nie tylko wysokimi właściwościami użytkowymi, ale też wysmakowanym designem, stając się elementem eleganckiej łazienki.

O historii i ofercie firmy Elkamino Dom opowiedziała Małgorzata Błażejczyk. Płytki cementowe, dostępne w kilkunastu kolorach i posiadające oryginalne faktury, dające efekt prawdziwej cegły, równie dobrze sprawdzają się wewnątrz pomieszczeń, jak i na elewacjach.
Z kolei Dariusz Jędrzejczak z firmy Mochnik zachęcał do sięgania w projektach wnętrzarskich i architektonicznych po szkło. Znajduje ono zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i publicznych. Szczególnie dużo miejsca poświęcił balustradom, drzwiom i ściankom marki Glasimo oraz okładzinom Colorimo.

Dużym zainteresowaniem architektów cieszyła się prezentacja Michała Głuszczaka, współwłaściciela poznańskiej agencji social media Hello Social, który wypunktował, czego należy unikać, budując markę projektanta wnętrz w mediach społecznościowych.

Bogatą ofertę kabin prysznicowych, brodzików, ceramiki i mebli łazienkowych przedstawiła Aleksandra Nowocień, reprezentująca firmę New Trendy.

Od 1996 roku firma Finishparkiet produkuje ekskluzywne podłogi drewniane. I właśnie one były tematem prezentacji Krzysztofa Kopyczyńskiego. Warte podkreślenia jest, że producent z Nowego Miasta Lubawskiego jako pierwszy na świecie zastosował w podłogach drewnianych łączenia za pomocą żyłki.

Kolejną prezentację przygotowała Anna Spalony z firmy CAD Projekt K&A, która jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła jeden program do projektowania, wyceny i wizualizacji wnętrz. Jego zaletami są realistyczne wizualizacje uzyskiwane w błyskawicznym tempie oraz liczne bazy produktowe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ