Toaletka w sypialni. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Toaletka w sypialni. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
11 maj 2017 10:11

7 pomysłów na toaletkę w sypialni

Nasze sypialnie są coraz większe, wyposażone w meble i dodatki zapewniające komfort wypoczynku, funkcjonalne i estetyczne. Zaaranżowane zgodnie z upodobaniami mieszkańców, w odpowiadającym im stylu, posiadają szereg udogodnień.

W nowoczesnej sypialni znajdą zastosowanie inteligentne rolety sterowane elektronicznie, oświetlenie w zagłówku łóżka, a także podświetlenie spodu na czujnik ruchu, pneumatyczne podnośniki materacy, szuflady i drzwi otwierane w systemie push to open i wiele innych praktycznych rozwiązań. Jednak zaawansowana technologia to nie wszystko – wybierając meble, pragniemy nadać wnętrzu szczególnego wyrazu, podkreślić tradycyjny charakter pomieszczenia, a jeśli korzystają z niej panie, także mocnego kobiecego akcentu. Meblem, który doskonale zaspokoi te wszystkie potrzeby, jest współczesna toaletka.

Toaletka jest najlepszą ozdobą sypialni każdej kobiety. Tworzy obszar intymności, który wiąże się z najbardziej kobiecymi czynnościami – z dbałością o urodę i jej podkreślaniem poprzez pielęgnację, kosmetyki czy biżuterię. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze tego wyjątkowego mebla?

Organizacja przestrzeni

Podstawowym walorem decydującym o funkcjonalności toaletki jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Zapewnią je wygodne szuflady przydatne do przechowywania kosmetyków i akcesoriów. Być może prosty stolik z jedną lub dwiema szufladami to za mało, by zmieścić wszystkie damskie precjoza. W takim wypadku warto kupić toaletkę z nadstawką, która zazwyczaj posiada dodatkowe szufladki i schowki lub sięgnąć po wariant z półeczkami znajdującymi się na przykład w podstawie mebla. Im więcej przestrzeni na blacie, tym lepiej – możemy ją wykorzystać jako miejsce dla wyeksponowania eleganckich flakoników perfum, kwiatów czy zdjęć w ozdobnych ramkach.

Lustro

Powinno być duże – dopasowane szerokością do wymiarów toaletki. Najczęściej oferowane jest w komplecie z toaletką, nadstawką i stołkiem. Niektóre bryły mają lustro wbudowane w nadstawkę, inne – chowane w blacie stolika. Jeśli nasza sypialnia po nocy zamienia się w pokój dzienny, możemy skorzystać z innego rozwiązania – lustra zamontowanego w blacie. Kiedy korzystamy z toaletki, fragment blatu z lustrem jest podniesiony, ukazując znajdujący się pod nim schowek na damskie gadżety. Po skończonych zabiegach pielęgnacyjnych zamykamy go, przekształcając toaletkę w zgrabny stolik o równej powierzchni blatu.

Materiał i forma

Nie bez znaczenia dla estetyki mebla i całej sypialni jest materiał, z którego wykonano toaletkę. Najpiękniejsze modele to te z najszlachetniejszych materiałów: drewna i oklein naturalnych o wspaniałych wzorach usłojenia, gdzieniegdzie uzupełnionych dekoracyjnymi tkaninami. Jeśli dodamy do tego interesującą kolorystykę dębu naturalnego, dębu burgundzkiego, orzecha, brązu antycznego lub wenge uzyskamy naprawdę zachwycający efekt. Forma nie ustępuje w niczym materiałom i wybarwieniu – zgodnie z filozofią współczesnego wzornictwa dominują proste, minimalistyczne, niekiedy surowe kształty. Ale zwolenniczki romantycznej stylistyki bez trudu znajdą coś dla siebie – toaletki o wyrafinowanym designie, miękkich płynnych liniach i zaoblonych krawędziach.

Dobrany zestaw stworzy kącik toaletowy, który stanie się prawdziwym kobiecym azylem. Niezależnie od tego, jak wiele czasu pani domu spędza przed lustrem, zawsze będą to chwile relaksu, miłego sam na sam ze sobą i otaczającym ją pięknem.

Źródło: Mebin

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH