Aranżacja sypialni. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Aranżacja sypialni. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
07 sty 2018 08:53

Piękna sypialnia: 20 wnętrz z polskich domów

Sypialnia to miejsce, w którym rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Czasami urządzamy w niej też kącik do pracy czy ustawiamy niemowlęce łóżeczko. Warto więc zadbać o jej wystrój i atmosferę.

W sypialni mamy niewiele miejsca na elementy dekoracyjne, dlatego warto pięknie zaaranżować ścianę za łóżkiem i dobrać piękne oświetlenie - będą ozdobą samą w sobie. Tapeta, klasyczna farba, cegła, tapicerowane zagłówki czy może drewno lub lustra? Każdy z tych materiałów sprawdzi się jako wykończenie ściany za łóżkiem w sypialni.

Naturalny rytm dnia i nocy powinien mieć odbicie w usytuowaniu sypialni. Dobrze więc, aby jej okna wychodziły na wschód i budziły nas rano naturalne promienie słońca. Nie będzie to jednak dobrą regułą dla śpiochów. W wypadku sypialni w mieszkaniu zadbajmy, aby jej okna nie wychodziły na ruchliwą ulicę czy gwarne podwórko.

Atmosfera w sypialni to nie tylko design, przestrzeń i dekoracje. Liczy się przede wszystkim jakość powietrza. Śpiąc, spędzamy nawet osiem godzin w jednym pomieszczeniu. Jeśli nie lubimy otwierać na noc okna, zadbajmy o to, by wywietrzyć sypialnię przed udaniem się na spoczynek. Zainwestujmy w nawilżacz powietrza, by dopieścić skórę i układ oddechowy.

Czytaj także: Płytki w sypialni - zobaczcie ciekawe propozycje

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Julka, 2018-01-23 11:42:13

    Ta piękna szarość. *.* Uwielbiam takie kolory. My z chłopakiem przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania i teraz mamy przepiękną sypialnię z duzym łóżkiem z meble-marzenie. Cudownie nam się tu mieszka.

POLECAMY W SERWISACH