Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 16 lut 2014 05:21

10-lecie lampy Bourgie

Lampa Bourgie ma już 10 lat. Z tej okazji firma Kartell zaprosiła do współpracy znanych projektantów do projektu, którego zadaniem było stworzenie lamp inspirowanych słynną Bourgie.

Ozdobny kształt nawiązujący formą do baroku w połączeniu z poliwęglanem zagwarantował lampie Bourgie sukces. Ferrucci Laviani połączył tradycyjną formę barokowych lamp i współczesny materiał. Barokowy przepych połączył z lekkością materiału, powagę z odrobiną ironii. Oryginalne lampy często spotykamy w sypialniach, dobrze sprawdzają się jako ozdoba wnętrz zarówno w stylu klasycznym i nowoczesnym.

W 2004 roku zaprezentowano ją po raz pierwszy na targach w Mediolanie. Po 10 latach, pod koniec stycznia na tegorocznych targach Maison Object w Paryżu firma Kartell przedstawiła projekty zainspirowane słynną Bourgie. Lampy powstały przy współpracy ze znanymi i cenionymi projektantami.

W projekcie wzięli udział: Ludovica i Roberto Palomba, Alberto Meda, Rodolfo Dordoni,Pierro Lissoni, Christophe Pillet, Mario Bellini, Eugeni Quitllet, Patrick Jouin, Nendo, Front, Tokujiin Yoshioka, Philippe Starck, Patricia Urquiola. Lampy będzie można zobaczyć w kwietniu podczas  Salone del Mobile w Mediolanie oraz w maju na targach ICFF Nowym Jorku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA