Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Villa posiada zaokrąglone, toczone nogi i pilastry, finezyjne łuki oraz gięte fronty, które sprawiają, że są to meble o ponadczasowej stylistyce. Fot. Bydgoskie Meble.

Villa posiada zaokrąglone, toczone nogi i pilastry, finezyjne łuki oraz gięte fronty, które sprawiają, że są to meble o ponadczasowej stylistyce. Fot. Bydgoskie Meble.
  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 07 paź 2015 09:29 (aktualizacja: 08 paź 2015 12:02)

Ciemne meble. Sposób na elegancką sypialnię

Ciemne meble to klasa i elegancja sama w sobie. Sprawią, że nasza sypialnia stanie się nastrojowa oraz klimatyczna.

Meble w ciemnobrązowym kolorze wciąż nie tracą na popularności w domowych wnętrzach. I choć ciemne meble wyglądają na bardziej masywne i mogą tworzyć wrażenie optycznego zmniejszenia wnętrza, i tak nie brakuje chęci, aby eksperymentować z tym wykończeniem drewna. Nic dziwnego. Są na tyle uniwersalne, że łatwo skomponować je z pozostałymi elementami aranżacji, np. poduszkami, dywanami, zasłonami, a nawet tapetą o skomplikowanym, jaskrawym wzorze. 

Ciemne meble wprowadzą do wnętrza sypialni element klasyki i szyku. Taka aranżacja z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią tradycyjne i stylowe rozwiązania. Ale sypialnia nowoczesna także nie wyklucza wykorzystania mebli w ciemniejszych kolorach. 

Bogate w wyrazie meble, np. w kolorze wenge lub czekolada pięknie zaprezentują się na tle jasnych ścian. Rozbielone, ciepłe kolory sprawią, że bryły będą ładnie odbijać się na ich tle, a aranżacja zyska na lekkości. W tym kontekście warto postawić na jasne, pastelowe barwy w odcieniach beżu, żółci lub błękitu. Ciekawym połączeniem mogą być ciemne meble z oliwkowym lub złotawym kolorem ścian, gdyż wówczas sypialnia zyska szykowny i pałacowy wygląd. 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA