Villa posiada zaokrąglone, toczone nogi i pilastry, finezyjne łuki oraz gięte fronty, które sprawiają, że są to meble o ponadczasowej stylistyce. Fot. Bydgoskie Meble.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Villa posiada zaokrąglone, toczone nogi i pilastry, finezyjne łuki oraz gięte fronty, które sprawiają, że są to meble o ponadczasowej stylistyce. Fot. Bydgoskie Meble.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
07 paź 2015 09:29

Ciemne meble. Sposób na elegancką sypialnię

Ciemne meble to klasa i elegancja sama w sobie. Sprawią, że nasza sypialnia stanie się nastrojowa oraz klimatyczna.

Meble w ciemnobrązowym kolorze wciąż nie tracą na popularności w domowych wnętrzach. I choć ciemne meble wyglądają na bardziej masywne i mogą tworzyć wrażenie optycznego zmniejszenia wnętrza, i tak nie brakuje chęci, aby eksperymentować z tym wykończeniem drewna. Nic dziwnego. Są na tyle uniwersalne, że łatwo skomponować je z pozostałymi elementami aranżacji, np. poduszkami, dywanami, zasłonami, a nawet tapetą o skomplikowanym, jaskrawym wzorze. 

Ciemne meble wprowadzą do wnętrza sypialni element klasyki i szyku. Taka aranżacja z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią tradycyjne i stylowe rozwiązania. Ale sypialnia nowoczesna także nie wyklucza wykorzystania mebli w ciemniejszych kolorach. 

Bogate w wyrazie meble, np. w kolorze wenge lub czekolada pięknie zaprezentują się na tle jasnych ścian. Rozbielone, ciepłe kolory sprawią, że bryły będą ładnie odbijać się na ich tle, a aranżacja zyska na lekkości. W tym kontekście warto postawić na jasne, pastelowe barwy w odcieniach beżu, żółci lub błękitu. Ciekawym połączeniem mogą być ciemne meble z oliwkowym lub złotawym kolorem ścian, gdyż wówczas sypialnia zyska szykowny i pałacowy wygląd. 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • biuroliterackienet, 2015-11-03 15:25:39

    Ciemne meble w sypialni w zestawieniu z jasną podłogą i ścianami to bajka. Problem polega na tym, że na ciemnych meblach strasznie widoczny jest kurz. Także, rozwiązanie dobre dla typowych gospodyń domowych, mających czas na to, aby cały dzień latać ze szmatą.

POLECAMY W SERWISACH