Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Macie dosyć monotonnej ściany? Wykończcie jej fragment drewnem, np. deską barlinecka w kolorze dąb gentle. Ułożona po szerokości łóżka pełni rolę efektownego zagłówka, sięgającego aż po sam sufit. Fot. Barlinek.

Macie dosyć monotonnej ściany? Wykończcie jej fragment drewnem, np. deską barlinecka w kolorze dąb gentle. Ułożona po szerokości łóżka pełni rolę efektownego zagłówka, sięgającego aż po sam sufit. Fot. Barlinek.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 13 maj 2015 13:21 (aktualizacja: 15 maj 2015 09:39)

Ciepła sypialnia. Tak możesz wykorzystać drewno

Klimat jaki tworzy w sypialni obecność drewna wpływa na jakość snu i samopoczucie. Dlatego też warto zastosować ten surowiec we wnętrzu: na ścianie, podłodze czy w postaci mebli.

Drewno to surowiec wykorzystywany od wieków. Jest wytrzymały, twardy i odporny na odkształcanie dlatego tak często bywa wykorzystywany jako materiał podłogowy. Ponadto jego obecność w pomieszczeniu powoduje, że wygląda ono na cieplejsze i bardziej przytulne.

Z litego drewna wykonywane są całe zestawy mebli lub poszczególne ich elementy. Wraz z upływem czasu lekko zmienia się jego barwa, dzięki czemu wyposażenie zyskuje szlachetny wygląd. W produkcji mebli coraz częściej wykorzystywane jest także drewno pochodzące z recyklingu. Nowe funkcje otrzymują przedmioty z desek, które wykorzystywane są w transporcie np. palety, które po delikatnej obróbce i lakierowaniu otrzymują formę awangardowego łóżka czy stolika kawowego.

Drewniane detale są bardzo uniwersalne, a więc pasują praktycznie do każdej stylistyki wnętrza. Ten naturalny surowiec z powodzeniem można łączyć z lakierowanymi, minimalistycznymi meblami, betonowymi ścianami, czy z nowoczesnym wzornictwem w postaci sofy lub fotela o futurystycznym kształcie.

Aranżacja sypialni uzupełniona o kolorowe poduchy, grube pledy lub dywany - w połączeniu z naturalnym surowcem - wygląda przytulnie i uroczo. Dla osób nieprzekonanych do ciężkich i dość kosztownych drewnianych kolekcji mebli, nieco tańszą opcją mogą być łóżka, szafy i komody pokryte fornirem, czyli warstwą drewna umieszczoną na frontach.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA