Macie dosyć monotonnej ściany? Wykończcie jej fragment drewnem, np. deską barlinecka w kolorze dąb gentle. Ułożona po szerokości łóżka pełni rolę efektownego zagłówka, sięgającego aż po sam sufit. Fot. Barlinek.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Macie dosyć monotonnej ściany? Wykończcie jej fragment drewnem, np. deską barlinecka w kolorze dąb gentle. Ułożona po szerokości łóżka pełni rolę efektownego zagłówka, sięgającego aż po sam sufit. Fot. Barlinek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
13 maj 2015 13:21

Ciepła sypialnia. Tak możesz wykorzystać drewno

Klimat jaki tworzy w sypialni obecność drewna wpływa na jakość snu i samopoczucie. Dlatego też warto zastosować ten surowiec we wnętrzu: na ścianie, podłodze czy w postaci mebli.

Drewno to surowiec wykorzystywany od wieków. Jest wytrzymały, twardy i odporny na odkształcanie dlatego tak często bywa wykorzystywany jako materiał podłogowy. Ponadto jego obecność w pomieszczeniu powoduje, że wygląda ono na cieplejsze i bardziej przytulne.

Z litego drewna wykonywane są całe zestawy mebli lub poszczególne ich elementy. Wraz z upływem czasu lekko zmienia się jego barwa, dzięki czemu wyposażenie zyskuje szlachetny wygląd. W produkcji mebli coraz częściej wykorzystywane jest także drewno pochodzące z recyklingu. Nowe funkcje otrzymują przedmioty z desek, które wykorzystywane są w transporcie np. palety, które po delikatnej obróbce i lakierowaniu otrzymują formę awangardowego łóżka czy stolika kawowego.

Drewniane detale są bardzo uniwersalne, a więc pasują praktycznie do każdej stylistyki wnętrza. Ten naturalny surowiec z powodzeniem można łączyć z lakierowanymi, minimalistycznymi meblami, betonowymi ścianami, czy z nowoczesnym wzornictwem w postaci sofy lub fotela o futurystycznym kształcie.

Aranżacja sypialni uzupełniona o kolorowe poduchy, grube pledy lub dywany - w połączeniu z naturalnym surowcem - wygląda przytulnie i uroczo. Dla osób nieprzekonanych do ciężkich i dość kosztownych drewnianych kolekcji mebli, nieco tańszą opcją mogą być łóżka, szafy i komody pokryte fornirem, czyli warstwą drewna umieszczoną na frontach.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • syska, 2016-01-19 14:26:17

    Rzeczywiście, niesamowicie ciepłe wnętrza. Musi się cudownie tam odpoczywać.

POLECAMY W SERWISACH