Łóżko z wysokim, pikowanym 
zagłówkiem o nowoczesnej formie 
wprowadza do wnętrza modny 
szyk. Luksusowy klimat kreuje 
ozdobne oświetlenie główne i 
pomocnicze. Łóżko Laurent 
Complete marki Sweetpea&Willow. 
Fot. Sweetpea&Willow.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Łóżko z wysokim, pikowanym zagłówkiem o nowoczesnej formie wprowadza do wnętrza modny szyk. Luksusowy klimat kreuje ozdobne oświetlenie główne i pomocnicze. Łóżko Laurent Complete marki Sweetpea&Willow. Fot. Sweetpea&Willow.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
27 kwi 2015 13:06

Elegancka sypialnia - pomysły na aranżację

Elegancka sypialnia wymaga wyjątkowych rozwiązań. W naszej galerii znajdziecie podpowiedzi jak wyczarować elegancką sypialnię jak z bajki.

Tworzenie pięknych, eleganckich wnętrz jest prawdziwą sztuką. Wymaga odpowiednio wyselekcjonowanych mebli, unikatowych, wybranych ze smakiem dodatków oraz wyobraźni.

Jak w każdej sypialni, najważniejszym elementem kreacji jest łóżko. W eleganckich przestrzeniach nie może zabraknąć więc mebla z okazałym zagłówkiem. Często detal ten jest największą dekoracją wnętrza. Miękkości, a zarazem szyku nada sypialni pikowane wezgłowie obite przytulnym aksamitem lub szlachetnym jedwabiem. Wrażenie luksusu spotęgują także meble, na frontach których wykorzystano lustrzany połysk.

W kreowaniu eleganckiej przestrzeni dużą rolę odgrywają szlachetne tkaniny, wykorzystane w formie zasłon, narzuty czy poduszek, jak również baldachim. Efekt dopełnia dekoracyjne oświetlenie, które powinno pełnić rolę biżuterii.

Aranżując elegancką, luksusową sypialnię należy jednak pamiętać, by kierować się pewną konsekwencją w doborze mebli i dekoracji. W przeciwnym razie zamiast wnętrza pełnego luksusu można uzyskać sypialnię pełną kiczu.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Brak danych Brak danych, 2015-05-07 15:43:09

  Uwielbiam takie połączenia. Piękno, luksus i brak kiczu. Chociaż to prawda, że w takich wnętrzach bardzo łatwo można \"przesadzić\" i sprawić, by wyglądało.. tandetnie.
 • Olga, 2015-05-06 21:52:03

  Biel jest jak najbardziej praktyczna. Ale nie koniecznie meble w tym na ścianie mam biały loft brick kamień dekoracyjny, a meble w kolorach ciemnych...
 • Kongo , 2015-04-29 15:23:32

  Podoba mi się ta biel chociaż nie wiem czy jest praktyczna. Zawsze wolałam meble drewniane, ale zaczynam doceniać elegancję mebli w tym stylu.

POLECAMY W SERWISACH