Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zimne odcienie fioletu doskonale współgrają z uniwersalną bielą, tworząc sypialnię o chłodnym, nieco skandynawskim wydźwięku. Projekt Magdalena Kuklińska Fot. Tomasz Markowski

Zimne odcienie fioletu doskonale współgrają z uniwersalną bielą, tworząc sypialnię o chłodnym, nieco skandynawskim wydźwięku. Projekt Magdalena Kuklińska Fot. Tomasz Markowski
  • Autor: Urszula Tatur
  • 26 maj 2014 10:44 (aktualizacja: 27 maj 2014 08:00)

Fiolet we wnętrzu – 12 aranżacji sypialni prosto z polskich domów

Fiołki, krokusy czy lawenda? Śliwki a może bakłażany? Fiolet ma wiele smaków i odcieni - zawsze jednak wnosi do wnętrza odrobinę dystansu i namiastkę luksusu.

Kolor fioletowy jest pochodną barwy czerwonej i niebieskiej. Łączy zatem to, co z natury jest niemożliwe - ogień i wodę. Nic więc dziwnego, że od wieków uchodzi za symbol władzy, luksusu i przepychu z jednej strony oraz uduchowienia, szlachetności i wolności z drugiej.

Stąd też doskonale sprawdza się we wnętrzach służących wypoczynkowi, sprzyjającym refleksji i odprężeniu. Ale też wnętrz oryginalnych, świeżych, silnie podkreślających indywidualizm właścicieli. Niepowtarzalny urok fioletu kryje się także w jego dwuznacznym charakterze, balansującym na granicy ciepła i zimna. Bowiem ze względu na przewagę jednej z barw podstawowych fiolet może zdecydowanie zmienić wymowę całej aranżacji wnętrza. Zawsze jednak ma niezwykle łagodzący, kojący i wyciszający wpływ na otoczenie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA