Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Oryginalne wiszące lampy nocne umieszczone po obu stronach łózkach tworzą we wnętrzu nastrojowy, orientalny klimat. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska. Fot. Marcin Onufryjuk.

Oryginalne wiszące lampy nocne umieszczone po obu stronach łózkach tworzą we wnętrzu nastrojowy, orientalny klimat. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 26 sty 2015 11:32 (aktualizacja: 28 sty 2015 08:10)

Inspiracje: sypialnia w stylu orientalnym

Sypialnie przywołujące na myśl dalekie podróże, pełne ciepłych barw, nasyconych kolorów, migoczących dodatków urzekają przytulnością. Przedstawiamy aranżacje sypialni, które mogą stać się inspiracją do stworzenia wnętrza w orientalnym stylu.

Bogate ornamenty, naturalne materiały, miękkie tkaniny w połączeniu z intensywną kolorystyką tworzą niezwykłe, magiczne wnętrza. Styl orientalny to bardzo szerokie pojęcie, które przybliża nam kulturę Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Moda na Orient sięga początków XIX wieku, fascynacja dalekimi podróżami do dziś chętnie wypełnia nasze wnętrza. Inspiracje zaczerpnięte z Turcji, Indii, Chin czy dalekiej Japonii chętnie pojawiają się także w sypialni. W zależności od kraju, który staje się dla nas inspiracją dekoracje i elementy wystroju mogą przybrać różną formę. W sypialni warto zadbać o stworzenie przyjemnej atmosfery, wybierając elementy w stylu orientalnym starajmy się zachować wyważone proporcje, tak aby we wnętrzu panowała spokojna, harmonijna atmosfera.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA