Jasne barwy i proste formy to atrybuty stylu skandynawskiego, który znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniu przeznaczonym na sen. Fot. Norsu Interiors.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Jasne barwy i proste formy to atrybuty stylu skandynawskiego, który znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniu przeznaczonym na sen. Fot. Norsu Interiors.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
04 lut 2015 11:47

Jak urządzić jasną sypialnię? Zobaczcie inspiracje

Barwy jasne odbijają światło i nadają wnętrzu wrażenie przestronności, jak również wprowadzają do niego spokój i harmonię. Wydają się więc idealne do sypialni.

Każda kobieta wie, że ciemne ubrania wyszczuplają sylwetkę, natomiast jasne - nieco ją poszerzają. Zasada ta nie odnosi się jedynie do damskiej garderoby, ale ma również zastosowanie w kreacji przestrzeni. Kolory pastelowe, odcienie bieli, błękitów, beżu i zieleni nie tylko rozświetlą i ożywią wybrane pomieszczenie, ale sprawią również, że wizualnie zmieni ono swoje rozmiary.

Warto wykorzystać je urządzając sypialnię, szczególnie tę niewielką. Stosując prostą metodę ‐ wybierając jasne barwy mebli, dywanów, ścian i dodatków stworzymy piękną strefę snu i wypoczynku, sprawiającą wrażenie przestronnego pomieszczenia. Łagodne odcienie są wręcz stworzone do sypialni, ponieważ przynoszą spokój i odprężenie. Ponadto doskonale prezentują się w zestawieniu z naturalnymi materiałami wykończeniowymi takimi, jak np. drewno czy kamień.

Jeśli chcemy by jasna sypialnia zyskała bardziej wyrazisty charakter, zastosujmy w niej ciemne dodatki. Dekoracja ścienna, designerski fotel czy pościel o intensywnym kolorze odmienią wystrój wnętrza, nie zaburzając spokojnej aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH