Stojąca lampa z czerwonym abażurem poza funkcją praktyczną jest także ciekawą dekoracją wnętrza. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Stojąca lampa z czerwonym abażurem poza funkcją praktyczną jest także ciekawą dekoracją wnętrza. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
24 lut 2015 10:47

Jasna sypialnia - najciekawsze pomysły na oświetlenie

Oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. W sypialni pomaga zbudować przytulną atmosferę i może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym.

Sypialnia jest miejscem, w którym oświetlenie pełni bardzo ważną rolę. Pozwala kreować przestrzeń, wydzielać poszczególne strefy we wnętrzu, tworzy wrażenie przestronności. Bez niego nasza sypialnia nie będzie w pełni wyposażona i na pewno nie uda nam się stworzyć klimatu odpowiedniego do danej sytuacji - raz nastrojowego a innym razem z kolei takiego, który pozwoli w łóżku czytać ulubioną książkę.

Rozmieszczenie punktów i dobór opraw powinno być dostosowane do naszych potrzeb. Poza standardowym umiejscowieniem lampek nocnych po obu stronach łóżka oraz oświetleniu górnym warto wprowadzić dodatkowe źródła światła. 

W sypialni dobrze sprawdzi się wysoka lampa podłogowa czy dekoracyjne oświetlenie sufitu. Takie rozwiązania wprowadzą do wnętrza przyjemne, rozproszone światło. Ale możemy również zdecydować na podświetlane wnęki lub dekoracyjne lampki, które powiesimy na ścianie za łóżkiem, Możliwości i pomysłów jest naprawdę wiele. 

A jeśli jeszcze nie wiecie jakie oświetlenie wybrać koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii. Znajdziecie w niej ciekawe pomysły architektów. Być może któryś z nich znajdzie dla siebie miejsce w waszej sypialni.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH