Zobacz galerię [13 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
21 lut 2014 05:19

Marie Christophe - projektantka ażurowych lamp

Mari Christophe to francuska projektantka biżuterii, oświetlenia, dekoracji. Przedstawiamy projekty lamp, które mogą stać się ozdobą nie tylko w sypialni.

Obok projektów Marie Christophe nie można przejść obojętnie. Formy stworzone za pomocą cienkich drutów, ozdobione koralikami, kamieniami, ceramicznymi elementami wyglądają tak, jakby były przed chwilą narysowane na kartce papieru. Szkice przeniesione do realnego świata, wbrew pozorom nie są złudzeniem. Misterne skręcenia, pętelki w połączeniu z błyszczącymi koralikami, kryształkami zamieniają lampę w ozdobne rzeźby.

Mari Christophe to francuska projektantka biżuterii, oświetlenia, dekoracji. Często w swoich pracach łączy sztukę dekoracji z formą użytkową. Dokładnie analizuje strukturę i  formę. Nadaje codziennym przedmiotom ..W jej pracach możemy znaleźć inspiracje przyrodą, pojawia się wiele motywów roślinnych, zwierzęcych.

Jej prace możemy spotkać w butikach domu mody Dior, Hermes. Jedną z ostatnich realizacji był wysoki, pozłacany żyrandol, zaprojektowany dla marki Guerlain w Wersalu. Ze względu na lokalizację butiku, inspiracją dla Marie Christophe stały się żyrandole znajdujące się w Wersalu. Tak oto powstała klasyczna forma w nowym, oryginalnym wydaniu.

Źródło: MarieChristophe.com , LisaFontanarosa.com

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH