• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 gru 2008 14:44

Meble i dodatki jak z bajki: dom Alicji z Krainy Czarów

Meble i dodatki, które sprawią, że nie bedziemy już musieli rozważać czy przejść na drugą stronę lustra czy zostać po tej rzeczywistej... Bowiem to one – baśniowe, wyśnione, odsyłające do marzeń z dzieciństwa, podejmą za nas tę decyzję...

Panoramiczny mural (grafika ścienna) z kolekcji Casamance Panoramiques. Spogląda ze ściany swoim „blaszanym”, industrialnym obliczem. Cena: ok. 950 zł, JVD.

JVD
fot. JVD

Piękna Szeherezada i jej magiczne opowieści tysiąca i jednej nocy, usypiają gniew męża. Baśń o Ali Babie czy o cudownej lampie Alladyna? A może o latającym dywanie? Ręcznie tkany hiszpański dywan Victoria (Nanimarquina), pomoże nam uwolnić się... od wszelkich wątpliwości. Cena: 170x240 cm – ok. 10.635zł, 200x300 cm – ok. 15.500 zł, CasaNova Collection.

CasaNova Collection
fot. CasaNova Collection

Co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra? Dla tych, którzy lubią sobie czasem wywędrować w Krainę Czarów: samoprzylepne lustro z pleksi „Alice in Wonderland”. Jedno spojrzenie... i już jesteśmy po tamtej stronie. Cena: ok. 239 zł, Fafarafa.

Fafarafa
fot. Fafarafa

Kolorowa naklejka na ścianę z kolekcji Wall Drawing, proj. K. Haapaniemi. Zamek i magiczne, ogromnych rozmiarów żaby to zabawa z archetypami, które są rozpoznawalne dla każdej kultury i interpretowane według własnych baśni. Cena: ok. 279 zł, Fafarafa.

Fafarafa
fot. Fafarafa

Krzesło Dragon Chair... to minimalistyczne studium funkcjonalności w połączeniu z efektowną grafiką, rzekłby dorosły. Dziecko opowiedziałoby o strasznym, kolorowym smoku. My dodamy, że to mebel proj. Yrjö Kukkapuro dekorowany motywem z chińskiej wycinanki (Tapani Aartomaa). Cena: ok. 1.590 zł, Spacestation.

Spacestation
fot. Spacestation

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ewka, 2009-04-01 18:52:58

    Jeden pomysł lepszy od drugiego, ale szkoda tego troche dla dzieci, żeby to zniszczyły :>

POLECAMY W SERWISACH