W nowoczesnej, kobiecej sypialni rządzą jasne, połyskujące szarości. Ciemne dodatki dekoracyjne stanowią efektowny kontrast. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

W nowoczesnej, kobiecej sypialni rządzą jasne, połyskujące szarości. Ciemne dodatki dekoracyjne stanowią efektowny kontrast. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 kwi 2016 11:27

Piękna, jasna sypialnia - 10 wnętrz z polskich domów

Dlaczego sypialnie urządzone w jasnych kolorach mają tak wielu zwolenników? W jasnym wnętrzu czujemy się lekko i lepiej wypoczywamy. Jasne barwy są także bardzo eleganckie.

Sypialnie w naszych domach są coraz większe, coraz więcej też uwagi poświęcamy ich urządzeniu. Meble, materiały wykończeniowe, tkaniny i dodatki - to wszystko nie tylko buduje aranżację wnętrza, ale składa się też na atmosferę pokoju, w którym wypoczywamy, śpimy, relaksujemy się, które służy często także jako garderoba. 

O ile kolorystykę wnętrza i jego styl zwykle budują meble, to w przypadku sypialni duże znacznie mają materiały i dodatki. Tapeta nad łóżkiem, zagłówek, narzuty, poduszki oraz pościel czy zasłony to elementy wystroju wnętrza, które tworzą jego wystrój. Wybierając te w jasnych kolorach stworzymy wnętrze, które zyska wizualnej przestrzeni, będzie lekkie i świeże. W takim wnętrzu poczujemy się wypoczęci, a dzięki odpowiednio dobranym materiałom, jak np. tapeta z połyskującym wzorem czy mięsiste narzuty, poczujemy wokół siebie aurę luksusu.

W najnowszych realizacjach projektantów królują jasne barwy, wśród nich na pierwszy plan wysuwają się odcienie szarości, zwłaszcza te ze srebrnym, połyskujących wykończeniem oraz wszelkie odcienie beżów, które świetnie prezentują się zarówno na obiciach jak i tekstyliach do sypialni.

Bardzo modnie jest przełamać dominację jasnych kolorów akcentami w ciemnym, a nawet czarnym kolorze. Mogą to być poduszki dekoracyjne czy lampki nocne lub lampy wiszące, które dodadzą aranżacji charakteru. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH