Kolekcja tkanin Avinion. Fot. Dekoria.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kolekcja tkanin Avinion. Fot. Dekoria.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
04 cze 2014 09:46

Sypialnia w stylu shabby chic - aranżacje, inspiracje

Schabby chic to połączenie wydartych, sfatygowanych (shabby) przedmiotów z elegancją i szykiem (chic). Styl rozpowszechniła projektantka Raschel Ashwell, która wciąż inspiruje nas pełnymi uroku, romantycznymi aranżacjami.

Rachel Ashwell urodziła się 1959 roku w Wielkiej Brytanii, tam też spędziła całe swoje dzieciństwo. Pod koniec lat 80 tych przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. W Santa Monica  otworzyła pierwszy sklep ze stylowymi meblami, dekoracjami, który szybko przyniósł jej popularność. Dziś Rachel Ashwell jet synonimem stylu „schaby chic” .

Wnętrza w stylu schaby chic są przytulne, często wyglądają na zamieszkałe od wielu pokoleń. Wskazane jest łączenie różnych stylów, materiałów, faktur. Teoretycznie najlepiej, jeśli przedmioty naprawdę pochodzą sprzed wielu lat, ale coraz częściej w aranżacjach spotykamy meble stylizowane. Przecieranie, celowe obdarcia, nierównomiernie położona farba, drobne ubytki to tylko niektóre metody dzięki którym przedmioty są postarzane i zyskują znaki zużycia.

Kolory sypialni urządzonych w stylu shabby chic to przede wszystkim jasne, pastelowe odcienie, biele, delikatne szarości i beże. Mile widziane są kobiece, delikatne dodatki. Koronki, plecionki, motywy kwiatowe (zwłaszcza różane), które pomogą zbudować odpowiedni klimat. Dekoracje mają zazwyczaj bogatą formę. Ozdobne ramy luster, ramki na zdjęcia, pudełka na biżuterię – każdy przedmiot ma być wyjątkowy.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Stefano76, 2014-08-01 12:41:40

    Ostatnio ciągle słysze o tym shabbychic i nie miałem pojecia o co chodzi. Moja żona mnie uświadomiła i ciągle mi coś pokazuje, dobrze wiedzieć, będę miał na względzie tą strone z dekoracjami, może jej zrobie jakąś niespodzianke ;)
  • Kondzio, 2014-07-08 16:20:13

    Ooooo moja żonka będzie zachwycona tymi aranżacjami, bo ma fioła na punkcie stylu shabby chick. Ostatnio jak wpadła na fanpage Dekoracja dom, to od razu odczuło to nasze wspólne konto ;) Ale przyznam, że fajne te dodatki wybrała :D

POLECAMY W SERWISACH