Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot.Broste Copenhagen.

Fot.Broste Copenhagen.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 28 kwi 2014 05:48

Sypialnia w stylu vintage

Vintage to odważna mieszanka kolorów, wzorów z różnych epok. Styl w którym doskonale sprawdzają się indywidualiści to świetny pomysł na aranżację sypialni!

Dokładnie nie wiadomo kto i kiedy wprowadził słowo vintage do świata mody i aranżacji wnętrz. Słowo ma angielski rodowód a tematycznie związane jest z terminologią winiarską. W dosłownym tłumaczeniu oznacza wino przyrządzone  z winogron zebranych w jednym sezonie, dobry rocznik. Od XIX termin ten istnieje w modzie, do  tematyki związanej z wnętrzami został wprowadzony nieco później. Dawniej styl vintage określał autentyczne rzeczy z danej epoki. Dziś we wnętrzach vintage spotykamy również stylizowane przedmioty, które nawiązują stylem do poprzednich epok. Styl vintage ma grono, stale powiększających się wielbicieli a sposób obcowania z tymi samymi przedmiotami przez różne pokolenia na przestrzeni lat bywa interesujący.

W sypialni styl vintage to przede wszystkim zestawianie ze sobą przeciwieństw. Rzeczy nowe śmiało możemy kontrastować ze stylizowanymi meblami, dodatkami i tkaninami. Zwróćmy uwagę na formę, materiał, kolor, fakturę. Po inspiracje, stylowe dodatki i meble, które pomogą nam urządzić sypialnię możemy udać się np. na targ staroci. Oryginalne akcenty pomogą nam stworzyć niepowtarzalne wnętrze w stylu vintage.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA