Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Elegancka i przytulna sypialnia z piękna tapetą za łóżkiem to prywatny azyl pani i pana domu: prosto z sypialni można wejść do łazienki urządznej w stylistyce loft. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Elegancka i przytulna sypialnia z piękna tapetą za łóżkiem to prywatny azyl pani i pana domu: prosto z sypialni można wejść do łazienki urządznej w stylistyce loft. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 31 marz 2016 10:16

Sypialnia z łazienką: 10 pięknych wnętrz

Sypialnia z łazienką to niebywały komfort na do dzień. Jak ją urządzić, żeby była komfortowa i prezentowała się modnie przez lata? Zobaczcie pomysły architektów.

W domach jednorodzinnych coraz częściej decydujemy się na urządzenie dodatkowej łazienki, przy sypialni. W ten sposób pani i pan domu mają do swojej dyspozycji komfortową oraz intymną strefę wypoczynku.

Sypialnia i łazienka to przestrzenie, w których najwięcej czasu spędzają kobiety. I to do nich przeważnie należy decyzja o stylu, który będzie dominował w tej strefie. wiele osób – zarówno inwestorów jak i architektów wnętrz – decyduje się na urokliwy i ciepły charakter sypialni z łazienką w stylu romantycznym. Szczególnie, że dzięki kilku ciekawym pomysłom aranżacyjnym, bardzo łatwo osiągnąć taki klimat w przestrzeni kąpielowej domu. Tkaninowa tapeta za łóżkiem, pikowany zagłówek, drewniana podłoga – to elementy, które sprawią, że przestrzeń nabierze przytulności i ciepłego charakteru.

Panująca mody na nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, sprawia, że coraz częściej sypialnia oraz sąsiadującą z nią łazienkę urządzamy w chłodnej stylistyce loftowej, czy nawet odważnym stylu industrialnym. Nowoczesne proste formy i jasne barwy przypadną do gustu wielu osobom i sprawdzą się jako wyznaczniki aranżacji na długie lata.

Urządzając sypialnię z łazienką przede wszystkim należy wziąć po uwagę sposób oddzielenie tych pomieszczeń: mogą to być klasyczne drzwi pełne, drzwi szklane ze szkła mlecznego – w wersji rozsuwanej pozwolą oszczędzić przestrzeń. Ciekawym, wygodnym i coraz modniejszym rozwiązaniem jest aranżowania sypialni z łazienką na wspólnej przestrzeni, oddzielonej jedynie ścianką działową, lub całkowicie otwartej z przenikającymi się strefami. Tak urządzona przestrzeń relaksu będzie prawdziwą oazą spokoju i prywatnym azylem właścicieli.  

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA