Wypoczynkowy charakter wnętrza podkreśla fototapeta z przeskalowanym storczykiem. Projekt Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Wypoczynkowy charakter wnętrza podkreśla fototapeta z przeskalowanym storczykiem. Projekt Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
14 maj 2014 14:05

Sypialnia z łazienką. Ciekawe pomysły polskich architektów

Sypialnia połączona z salonem kąpielowym to rozwiązanie dla ludzi przebojowych, którzy nie boją się wprowadzać śmiałych rozwiązań do własnego domu. Wystarczy tylko dobry pomysł i odrobina odwagi. Przedstawiamy projekty z rodzimego podwórka.

Łącząc przestrzeń sypialnianą z łazienką wychodzimy poza szablonowe myślenie o podziałach pomieszczeń ze względu na przypisane im funkcje. Takie rozwiązanie niewątpliwie ma swoje plusy i minusy. I choć może być wadą fakt, iż w sypialni podniesie się nieznacznie poziom wilgotności czy też to, że żona bądź mąż kąpią się w chwili, gdy właśni smacznie przewracamy się na drugi bok, to zalety są na pewno o wiele większe.

Najważniejszą z nich jest niewątpliwie możliwość bardziej ergonomicznego wykorzystania przestrzeni. Często bowiem przeniesienie, nawet w dość niedużym mieszkaniu, wanny do sypialni sprawi, iż zyskamy więcej miejsce w łazience. Dzięki temu nie musimy rezygnować z przyjemności długiej kąpieli ani szybkiego prysznicu, gdyż wybór między wanną a natryskiem zostaje zniwelowany.

Połączenie sypialni z łazienką otwiera także przestrzeń obu pomieszczeń, dzięki czemu zyskujemy jedno duże wnętrze. I choć istotną wadą może okazać się miska ustępowa, która przy otwartej przestrzeni jest bardziej widoczna, to przecież można w ciekawy sposób ją ukryć. Przy zachowaniu stylistycznej spójności w aranżowaniu takiego pomieszczenia oraz odpowiednim doborze materiałów wykończeniowych, sypialnia połączona z łazienka nabierze klimatu domowego spa. A to już coś, czego inni mogą nam tylko pozazdrościć.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-05-22 11:53:04

    Sypialnia+łazienka super, ale może raczej nie wanna w sypialni ale jako połączone pomieszczenia. I tak materac i łóżko są najważniejsze.
  • gość, 2014-05-15 09:27:10

    pozazdrościć ! ;)

POLECAMY W SERWISACH