Kolor niebieski, obok czerwieni i pomarańczy to jedna z popularniejszych barw tego sezonu. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska, Maria Żychiewicz. Fot. Marcin Onufryjuk.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Kolor niebieski, obok czerwieni i pomarańczy to jedna z popularniejszych barw tego sezonu. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska, Maria Żychiewicz. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
30 lis 2015 09:58

Wnętrze sypialni. Tak ją urządzaliśmy 15 lat temu

Wnętrza sprzed 15 lat różniły się nieco od tych dzisiejszych. Czym konkretnie inspirowaliśmy się podczas urządzania sypialni? Odpowiedź w galerii.

Oglądając stare zdjęcia obrazujące wnętrza sypialni sprzed lat, wyraźnie widać, iż Polacy zapragnęli mieszkać ładnie i bardziej stylowo. Ówcześni dorośli znużeni szarą, burą i do bólu zunifikowaną rzeczywistością PRL’u, zapragnęli bowiem w swoim życiu kolorów i różnorodności. Z jednej strony ważna była prostota i przestrzeń, z drugiej wnętrza były trochę kiczowate, obfitowały w drobiazgi i intensywną, niemal krzykliwą kolorystykę. 

Ściany chętnie malowano na kolorowo. Każdy kolor był dobry, byleby nie był to kolor biały. Mniej odważni wybierali jasne beże. Ci bardziej na czasie, szli w prawdziwie soczyste barwy – słoneczne brązy, krwiste czerwienie i intensywny pomarańcz. 

Sypialnia sprzed lat to królestwo ciemnych mebli. Dominowała kolorystyka wenge, a prawdziwym krzykiem mody były masywne, niemal toporne łoża i komody wykonane z dębu lub orzecha. Późne lata 90-te, to także łóżka z drewnianym zagłówkiem, podświetlone półki wykonane z gipsokartonu, a także spora ilość żywych kwiatów. Obowiązkowym wnętrzarskim punktem programu był też telewizor, który najchętniej ustawiano na komodzie. 

Więcej sekretów z sypialnianej przeszłości aranżacyjnej w galerii.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH