Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Podstawą aranżacji sypialni jest duże łóżko z wygodnym materacem. Jeśli wybierzemy te z pięknym zagłówkiem stanie się ono również elementem dekoracyjnym wnętrza. Fot. Hulsta.

Podstawą aranżacji sypialni jest duże łóżko z wygodnym materacem. Jeśli wybierzemy te z pięknym zagłówkiem stanie się ono również elementem dekoracyjnym wnętrza. Fot. Hulsta.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 17 cze 2015 11:15 (aktualizacja: 19 cze 2015 10:23)

Wygodna sypialnia: porady, zdjęcia

Komfort i wygoda to podstawa spokojnego odpoczynku i zdrowego snu. Urządzając sypialnię warto zatem zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Dzięki niemu czujemy się wypoczęci i nabieramy sił do działania. Jak dowodzą badania, jeśli porządnie się wyśpimy wstajemy rano szczęśliwi i patrzymy na świat z większym optymizmem. Choćby z tego powodu warto podnieść komfort naszej sypialni.

Aranżując wnętrze służące odpoczynkowi należy kierować się przede wszystkim własnym gustem. To pomieszczenie pełni rolę strefy relaksu, dlatego warto postawić na meble i dodatki, które naprawdę nam się podobają, a nie są wyłącznie modne. Dzięki temu będziemy się w nim czuć wyjątkowo dobrze, a drobiazgi nie będą wywoływać irytacji.

Postarajmy się unikać zbyt dużej ilości przedmiotów. Mogą one sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się zagracone i optycznie mniejsze. W efekcie poczujemy się przytłoczeni ilością bibelotów, książek czy poduszek, a to nie sprzyja optymalnemu wypoczynkowi. W sypialni powinny znaleźć się jedynie najpotrzebniejsze rzeczy.

Najważniejsze jest jednak duże łóżko i wygodny materac. Dzięki temu będziemy mogli spać w dowolnej pozycji, a kołdra nie zsunie się na podłogę. Materac powinien być dobrany do naszej wagi, stanu zdrowia oraz tego czy lubimy miękkie, czy bardziej twarde posłanie. W wygodnej sypialni ważne jest także oświetlenie - nie powinno być zbyt mocne. Ideałem będzie połączenie oświetlenia głównego i lampki nocnej.

Wchodząc do sypialni należy pamiętać, aby stres zostawić na zewnątrz. Nie od dzisiaj wiadomo, że zdenerwowanie utrudnia dobry wypoczynek. Dlatego przed zaśnięciem warto odprężyć się i wyciszyć emocje, czytając w łóżku dobrą książkę lub oglądając ulubiony film.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA