Łóżko Mandal doskonale sprawdzi się w mniejszej sypialni. Praktyczne szuflady pozwalają na przechowywanie pościeli, zaś w szczebelkowy zagłówek można wtykać małe półeczki. Fot. IKEA.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Łóżko Mandal doskonale sprawdzi się w mniejszej sypialni. Praktyczne szuflady pozwalają na przechowywanie pościeli, zaś w szczebelkowy zagłówek można wtykać małe półeczki. Fot. IKEA.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
29 sty 2016 12:34

15 kolekcji mebli do małej sypialni

Mała sypialnia to spore wyzwanie aranżacyjne. Meble, które się w niej znajdą muszą nie tylko zapewniać komfort wypoczynku, ale też dużo miejsca do przechowywania.

Nie łatwo jest urządzić niewielkie, nieustawne wnętrze. Trzeba wykazać się sporym zmysłem oraz wyczuciem dekoratorskim. Sekretem udanej aranżacji mogą być trafnie dobrane meble oraz dodatki. W tym kontekście kwestią kluczową wydaje się wybór łóżka. W niewielkim wnętrzu najlepiej sprawdzi się model, którego szerokość liczy nie więcej niż 160 cm. Łóżko w tym rozmiarze nie przytłoczy wnętrza, a jednocześnie zapewni pełen komfort wypoczynku dla dwóch osób.

W ograniczonym pod względem wielkości pomieszczeniu warto postawić na łóżko z pojemnikiem, który stworzy dodatkowe miejsce na przechowywanie. Taka skrytka występuje pod postacią podnoszonego do góry stelaża lub szuflad wysuwanych bezpośrednio spod mebla. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia przechowywanie dodatkowego kompletu pościeli, poduszek lub zimowych kurtek. W ofercie producentów dostępne są łóżka z pojemnikiem wykonane z drewna i tapicerowane, w wielu kolorach. Na życzenie klienta poszczególni producenci wykonują tajże łóżka z pojemnikiem na zamówienie, w nietypowych wymiarach.

W małej sypialni najlepiej sprawdzą się meble lekkie w formie. Mogą to być na przykład łóżka oparte na metalowej, ażurowej ramie bądź usytuowane na wysokich nóżkach. Inną opcją są zestawy tapicerowane, które występują w wielu rozmiarach oraz szerokiej palecie tkanin obiciowych. 

Zobaczcie modne aktualnie propozycje.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2016-02-08 13:38:43

    Trzeba przyznać, że ten trend elementów betonu w mieszkaniu robi wrażenie i całkiem niezłą karierę wśród naszych klientów, którym zalecam płyty betonowe, ponieważ to wysoko zaawansowana technologia produkcji betonu, która zapewnia najwyższe standardy produkcji i jakości płyt betonowych. To po prostu najlepsza jakość na polskim rynku.

POLECAMY W SERWISACH