Prestige Plus to kolekcja mebli do sypialni marki Barnini Oseo, którą wyróżnia wyrafinowana forma podkreślająca ich ekskluzywny charakter. Fot. Barnini Oseo

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Prestige Plus to kolekcja mebli do sypialni marki Barnini Oseo, którą wyróżnia wyrafinowana forma podkreślająca ich ekskluzywny charakter. Fot. Barnini Oseo
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
28 maj 2014 12:27

15 romantycznych sypialni w pałacowym stylu. Piękno czy kicz?

Delikatne beże, słodkie fiolety czy pudrowe róże? Romantyczny glamour czy liryczna klasyka? Cokolwiek wybierzesz, jedno jest pewne - kobiece wnętrze musi mieć styl!

Beże, róże czy jasne odcienie fioletów to kolory delikatne, subtelne, a tym samym bardzo kobiece. Z tego względu doskonale zbudują one buduarowy nastrój w sypialni. Pałacowe inspiracje z pewnością podkreślą jej romantyczny charakter.

Buduarowy charakter

Tradycyjnie buduar to niewielki, lecz wytwornie umeblowany pokój przeznaczony tylko i wyłącznie dla Pani domu. Znajdujący się między salonem a sypialnią, pełnił on rolę garderoby, gotowalni, a z czasem miejsca intymnych spotkań. Pojawił się w architekturze pałaców francuskich na początku XVIII w., upowszechnił w okresie rokoka i przetrwał aż do początków XX wieku. Od początku wiązał się on więc z wykwintem i dystynkcją pałaców. Obecnie o buduarowym charakterze pomieszczenia – najczęściej sypialni, decyduje jego bardzo kobieca stylistyka, przejawiająca się w doborze kolorów, m.in. beży, róży czy fioletów – zazwyczaj w jasnym, pastelowym odcieniu; w bogatej, barokowej ornamentyce zarówno tapet jak i samych mebli oraz licznie obecnych wykwintnych dodatkach, detalach i bibelotach.

Pałacowy styl

Styl pałacowy w dekoracji wnętrz wywodzi się z architektury barokowej. Cechuje go zatem wszechobecny przepych, który aktualnie wiąże się nieodzownie z luksusowym charakterem wystroju wnętrz. Z jednej strony wyróżniać więc go będą tradycyjne wyznaczniki stylu barokowego, takie jak mnogość zdobień, finezja form oraz bogactwo ornamentyki. Z drugiej – niezwykła wręcz precyzja wykonania mebli i dekoracji, przy użyciu najwyższej jakości materiałów, będące bezpośrednim nawiązaniem do wartości antyków. Stąd współcześnie pałacowy styl kojarzony jest z wystrojem rezydencji. Jednakże, przy odrobinie wyobraźni, śmiało można go przenieść do o wiele skromniejszych przestrzeni mieszklanych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH